ZOO Zlín – zážitek pro malé i velké

Milujete přírodu a obdivujete krásy, kterými nás obdařila? Rádi poznáváte zvířecí svět a vedete k lásce a úctě ke všemu živému i své ratolesti? Pak svůj další výlet rozhodně naplánujte do nejnavštěvovanějšího turistického místa na Moravě – zoologické zahrady Zlín, která vás uchvátí ať jste muž či žena, dítě či senior, singl, čerstvě zamilovaní nebo početná rodina. ZOO Zlín, nazývaná také ZOO Lešná, je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro každého.

ZOO Zlín je unikátní

Ze všech našich 15 zoologických zahrad ji v návštěvnosti poráží jen ta pražská. Na mnoha místech si svou procházku nádhernou přírodou a doslova jiným světem, zpestříte průchodem přes výběhy některých druhů zvířat, projdete se na visutých lávkách, naberete síly v japonské zahradě a na každém kroku budete obdivovat čistotu výběhů a  jejich viditelně spokojené osazenstvo. Vaše děti mohou zvířata pozorovat z atraktivních míst – lvy z vlastní dětské rozhledny, která je vlastně vtipným herním prvkem, vzácné veverky zase v jejich soukromé dvoupatrové ubikaci a tento zážitek si můžete všichni společně dopřát v létě i v zimě – život v ZOO Zlín se nikdy nezastaví a stále je co pozorovat a vidět uspěchaný svět i z jiného úhlu. Pro vaše děti pak již šestým rokem zoologická zahrada připravuje letní příměstský tábor pro děti.

Procházka kontinenty je originální

Rozdělení zoo do čtyř kontinentů ji odlišuje od ostatních zoologických zahrad a vy tak máte možnost komplexně poznat život v Africe, Austrálii, Asii a Jižní Americe a seznámit se s  220 druhy zvířat, mezi kterými nechybí oblíbení tučňáci, žirafy, sloni, klokani, nosorožci, lachtani, lvi i tygři. Nevšední zážitek na vás čeká hned na začátku – tropickou halu Yuacatan byste rozhodně neměli minout. Budete fascinování nejen rostlinou říší uvnitř, ale také zvířaty, která zde žijí a mnoho z nich se stane vašimi průvodci – vybrané druhy se zde totiž pohybují volně, skutečně jako doma. Pro dokonalý prožitek můžete zažít komentované krmení, prohlídky s průvodcem a dokonce se na jeden den stát ošetřovatelem. Pro přístupnost všech návštěvníků si můžete dokonce zapůjčit i kočárky pro děti a vozíky pro seniory. V každém věku si tak v jediný den můžete procestovat téměř celý svět.

Zátoka rejnoků je trhák

A není se co divit. Tento zážitek budete nejen všem vyprávět, ale bude to téměř s jistotou důvod, proč budete návštěvu všem doporučovat a sami si v kalendáři naplánujete další. Po vstupu do expozice s názvem Zátoka rejnoků skutečně nebudete věřit vlastním očím. Po zakoupení svačinky (pro rejnoky) za symbolickou cenu, nezbytného umytí rukou a sundání šperků i hodinek a instruktáži ošetřovatelů, si sami vlastní rukou můžete nakrmit živé a skutečné rejnoky, kterým opravdu chutná. I když se po jejich prvním hladovém „nájezdu“ zcela jistě leknete, hned zároveň zjistíte, že ublížit vám opravdu nemohou, a stoprocentně si půjdete po vyprázdnění mističky pro nášup – tedy rejnokům :). Krmit rejnoky je zážitek vskutku nevšední a tak prostor u jejich bazénu je vždy obsazený malými i velkými návštěvníky.

Samozřejmostí v ZOO Zlín je kvalitní zázemí pro příjemné občerstvení a nezbytné suvenýry. Toužíte-li ještě po závěrečné tečce, rozhodně si nenechte ujít Zámek Lešná, který stojí přímo v areálu zoologické zahrady.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!