Zažijte pravou skotskou atmosféru během jediné dovolené

Skotsko je jedinečnou částí Velké Británie. Jestli se nechcete v Anglii omezovat jen na Londýn a okolí, měli byste vyrazit právě sem. Při návštěvě nezapomeňte na hlavní město Edinburgh, kde můžete ochutnat skotské jídlo, podívat se na památky a poslechnout si klasické skotské dudy. Hlavní město Skotska ale není jediné, co byste měli navštívit.

Místo pro všechny fanoušky Harryho Pottera!

Glenfinenn Viaduct je most uprostřed ničeho. Na první pohled se to zdá jako zvláštní místo na výlet, ale každý milovník Harryho Pottera bude šílet radostí. Po trase tohoto viaduktu totiž jezdil slavný bradavický expres do Bradavic. Najdete ho 25 minut jízdy od Fort William. Navíc zde můžete potkat i jeleny a další divoká zvířata, která se prochází neporušenou přírodou.

Hrady, které vás vrátí do minulosti

V první řadě musíme zmínit Stirling Castle, který byl postaven ve 12. století. Jde o jeden z největších skotských hradů a každoročně sem míří mnoho turistů. Hrad má bohatou historii a byla zde korunována i skotská královna Marie Stuartovna. Další hrad najdete u jezera Loch Ness. Jde o Urquhart Castle a byl vystavěn v 6. století. Navíc se také nachází jen kousek od Fort William.

Vynechat byste neměli ani Dunnottar Castle, který najdete asi dvě a půl hodiny od města Aberdeen. Tento hrad byl netradičně postaven na útesu a hned ze tří stran ho obklopuje Severní moře. Zažijete proto jedinečnou podívanou. Za návštěvu stojí také Glamis Castle, který se nachází asi 50 minut od Dunnottar Castle. Můžete proto oba hrady navštívit během jediného dne.

Nádherné univerzitní městečko

St. Andrews je malebným městem, kde najdete univerzitu, katedrálu i hrad. Všechny stavby přitom mají stejné jméno jako samotné město. Na této univerzitě studoval princ William a seznámil se zde s Kate. Navíc jde o třetí nejstarší univerzitu v Anglii. Městečko se nachází jen 45 minut od Glamis Castle, takže můžete oba výlety spojit dohromady. Díky tomu uvidíte ze Skotska maximum, i když zde strávíte jen jedinou dovolenou. První návštěvou to ale zaručeně neskončí, protože je Skotsko nezapomenutelné!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!