Zažijte letní dovolenou v Dubaji

Již letos v létě můžete vyrazit s Emirates, největší mezinárodní leteckou společností na světě, do Dubaje a zažít nezapomenutelnou letní dovolenou v této vyhledávané metropoli. Cestovatelé se mohou těšit na návštěvu nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa, na vodní hrátky ve vyhlášených aquaparcích nebo mohou objevovat kulinářské bohatství a kulturní dědictví, které v sobě Dubaj ukrývá. Město je otevřené všem cestovatelům a nabízí cenově dostupné aktivity, které si během léta může užít každý.

Poprvé v Dubaji

Pokud plánujete vaši první dovolenou v Dubaji, máte se rozhodně na co těšit. Vybírat můžete z nepřeberného množství zážitků od exkluzivních pohostinských služeb a volnočasových aktivit až po návštěvy vyhledávaných dubajských atrakcí. Na co při návštěvě Dubaje nezapomenout?

 • Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, kterou byste si během svého dubajského pobytu neměli rozhodně nechat ujít. Tato velkolepá stavba se tyčí ve výšce 456 metrů nad městem a nachází se vedle obchodního centra Dubai Mall. Ze 125. patra si návštěvníci mohou vychutnat výhled na celou Dubaj.
 • Obchodní centrum The Dubai Mall se nachází v centru Downtown Dubai a je nejnavštěvovanějším obchodním a zábavním centrem na světě. Ročně ho navštíví více než 100 milionů návštěvníků. Ti mohou prozkoumat 1 300 maloobchodních prodejen, včetně dvou hlavních obchodních domů Galeries Lafayette a Bloomingdale’s, a dalších více než 200 mezinárodních prodejen s občerstvením.
 • Během objevování této metropole si rozhodně naplánujte také výlet do Expo City Dubaj. Tato expozice se stala hlavním dějištěm událostí během světové výstavy Expo 2020 v Dubaji. Navštívit můžete atrakce, které se věnují tématům budoucnosti, včetně náměstí Al Wasl Plaza, dále pavilon Spojených arabských emirátů či pavilon Terra, který se zaměřuje na udržitelnost.

Cesta za dobrodružstvím a sportovními zážitky

Pro milovníky adrenalinu nabízí Dubaj spoustu akčních aktivit. Návštěvníci se mohou těšit na skvělou zábavu v krytých zábavních parcích, ale mohou si i zalyžovat uprostřed pouště a mnoho dalšího.

 • Aquaventure Waterpark – Dubaj nabízí hned několik vodních parků a dalších aktivit, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie dětí a dospělých. Návštěvníci Aquaventure Waterpark se mohou těšit na rekordní počet vodních atrakcí, součástí je také více než 1 km dlouhá soukromá pláž, včetně tobogánů a zábavních hřišť. Zájemci se také mohou vydat objevovat žraločí safari nebo se vzdělávat a dozvědět se více o mořském životě díky novému programu Mini mořský biolog.
 • IMG World of Adventures je největší krytý zábavní park v Dubaji, který vás zavede do světa Marvel a Cartoon Network hrdinů. Tento park se rozkládá na ploše, která je rozlohou větší než 28 fotbalových hřišť, proto by se návštěvníci měli ujistit, že mají dostatečně pohodlnou obuv.
 • Díky Ski Dubai si můžete užít sníh a zimní radovánky uprostřed parného léta. Sky Dubai nabízí řadu aktivit, včetně sáňkování a bobování. Uvnitř sněhového parku, který se rozkládá na 4 500 metrech čtverečních, najdete ledové jeskyně, stejně tak se můžete věnovat skokům na rampě nebo zorbingu na sněhu.

Nadšenci do památek

Cestovatelé, kteří se v Dubaji vydají za kulturou, mají nespočet možností, jak se ponořit do bohaté historie města. Najdete zde umělecké galerie a muzea představující historii země, ale i její budoucnost.

 • Sheikh Mohammed Culture for Cultural Understanding (SMCCU) – V rámci své návštěvy Dubaje můžete zavítat do krásného a nově zrekonstruovaného domu s větrnou věží v historické čtvrti Al Fahidi a užít si skvělé lokální jídlo, které vám ještě více přiblíží kulturu a obyčeje Dubaje. S mottem „Open Doors, Open Minds“ jsou všechny vaše otázky vítány.
 • Muzeum budoucnosti je mistrovským architektonickým dílem, které je v Dubaji nesmírně populární. Muzeum vítá návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si mohou prohlédnout a doslova osahat společnou budoucnost, na které se můžou sami podílet. Uvnitř budovy, která byla označena za jednu z nejkrásnějších na světě, můžete prozkoumat budoucnost až padesát let dopředu, a to prostřednictvím neobyčejného smyslového zážitku.
 • Alserkal Avenue je kulturní centrum plné galerií a vitrín současného umění a také skvělou platformou pro tvůrce. Do Alserkal Avenue by měli během své návštěvy Dubaje zavítat všichni fanoušci umění.

Wellness & Relaxace

Cestovatelům, kteří si během své dovolené chtějí především odpočinout a zrelaxovat se, nabízí Dubaj širokou škálu možností, včetně restaurací, lázní a dalších resortů, kde si odpočine nejen tělo, ale také vaše mysl.

 • Timeless Spa – V Al Maha Desert Resort & Spa se můžete oprostit od svých starostí a užít si některou z dalších možností relaxace, včetně vířivky, parní lázně, infinity bazénu nebo také posilovny.
 • Ossiano – Rozmazlit se můžete degustačním menu v restauraci Ossiano, často označované za jednu z nejlepších v Dubaji. Během své návštěvy můžete ochutnat degustační menu o jedenácti chodech vytvořené s ohledem na sezónnost.
 • Dubai Marina Cruise – Skvělé výhledy na panoramata Dubaje můžete také zažít z ikonického dubajského přístaviště Dubai Marina Cruise. Plavba probíhá na stylové tradiční dřevěné plachetnici dhau. Cestu Vám zpříjemní tematická hudba, skvělá společnost, a také jídlo plné chutí, které připravili šéfkuchaři světové úrovně.

Hotelová nabídka

Dubaj je po celém světě proslulá exkluzivní nabídkou resortů a pětihvězdičkových hotelů, ve kterých můžete zažít nezapomenutelné chvíle během svého pobytu v Dubaji.

 • Park Hyatt Dubai nabízí dvě laguny přímo na pláži, golfový a jachtařský klub Dubai Creek Golf & Yacht Club a řadu restaurací, takže si každý cestovatel najde něco přímo po sebe. Děti do 13 let mají ubytování a stravu zdarma, a to v případě, že pobyt proběhne od 1. května do 31. srpna 2023.
 • Rezort Atlantis The Palm nabízí nepřeberné množství aktivit, včetně 105 tobogánů a skluzavek v aquaparku Aquaventure, ale také vynikající japonskou kuchyni v Nobu. Děti do 14 let mají při rezervaci od 4. června do 30. září 2023 pobyt zdarma.
 • JW Marriott je nejvyšší pětihvězdičkový hotel na světě, který nabízí dechberoucí výhled na město. JW Marriott se navíc nachází jen pár minut od nákupního centra Dubai Mall, Burdž Chalífa a Dubajské opery.
 • V JA The Resort si můžete užít pohodlí 235 luxusních apartmánů. Rezort dále nabízí celou řadu relaxačních aktivit, včetně lázní, salonků a pětihvězdičkových restaurací s širokou nabídkou světových kuchyní.
Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!