Za Saharou do horkého Tuniska?

Tunisko nejsou jen all-inclusive hotely s plnými plážemi. Nebojte se vydat na nezapomenutelný a dobrodružný výlet do známé pouště Sahara. Naleznete zde úplně jiný svět a ubytovat se můžete v kempech s velkými berberskými stany přímo v poušti. Jedním z velice oblíbených výchozích bodů pro tyto výlety je Djerba.

Doprava po poušti

Každá skupina nebo výprava, co se chystá do pouště se musí ohlásit Národní gardě, která vám poté vydá povolení. Je dobré využít služeb zkušených místních průvodců. Jen ti vám totiž ukáží ty nejkrásnější zákoutí. Můžete si vybrat, zda je pro vás lepší cestovat terénním vozem nebo stylově na velbloudovi. Pokud zvolíte velblouda, vybaví vás na nástupním místě čistými šaty a šátkem okolo hlavy. Toto vybavení slouží jako ochrana před nepříjemným pískem a sluncem.

Bezpečnost na cestách

Rozhodně se nemusíte bát, že vás zde někdo přepadne. Vojenské hlídky zde zajišťují bezpečnost jednotlivých tras. Je však doporučené se držet svého průvodce a skupiny zájezdu. Nevzdávejte se do pouště sami! To samé platí i při jízdě na velbloudovi, mějte vždy na očích svojí skupinu.

Komfort a pohodlí

Sahara nabízí možnost nejen dechberoucích pěších túr, jízd na motorce, čtyřkolce, velbloudím hřbetu nebo terénním autě. Trasy například u oáz jsou opatřeny asfaltovými silnicemi, které je možné projet pohodlně i v osobním autě. Po cestě jsou v pravidelných rozestupech rozmístěna stravovací zařízení, kde je možné se občerstvit. V kempech je také zřízeno veškeré sociální zařízení. Všechno by vám měl sdělit váš průvodce ještě před cestou.

Tipy na výlety po Sahaře:

Tyto zastávky jsou jedny z nejvyhlášenějších. Prolínají se zde písečné duny, které se stále mění jako obrovské písečné vlny.

  • Oáza Tozeur
  • Ksour a berberské vesnice
  • Grand Erg Oriental (Velký východní Erg)
  • Douz a Chott el-Jerid
Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!