Dovolená: Vranov nad Dyjí

Jedno z nejkrásnějších míst pro dovolenu v létě je na jižní Moravě – město Vranov nad Dyjí. Ubytovat se lze v chatičkách, bungalovech, karavanech nebo ve vlastních stanech v kempech v okolí.

Kemp Vranovská pláž

Tento kemp kousek od Vranovské přehrady nabízí různé druhy ubytování, od chatek, stanů po ubytování v konfortních penzionech. Naleznete zde spousty restaurací, stánků s občerstvením a mnoho společenského a sportovního vyžití, jako např. volejbalové hřiště, ping pong, tenis, squash, vodní trampolína, minigolf a jiné.

Pro milovníky výletů jsou tu připraveny vždy každý den podle jízdních řádů parníky, které Vás dopraví za lidové ceny až do kempu Bítov či přímo na hrad Bítov.

Kemp Bítov

Tento rekreační areál nabízí koupání v čistém prostředí. K vodním zábavám láká tobogán,  půjčovna loděk či šlapadel. Vypůjčit si zde můžete horská kola a nejrůznější sportovní potřeby. Navštívit zde můžete i lanový park a každý večer se zde promítají na pláži filmy.

Hrad Bítov

Státní hrad Bítov byl založen v 11.století v původně gotickém stylu a zaujal významné místo ve znojemském kraji. Lze zde navštívit 4 okruhy s průvodcem.

  • 1. okruhPalác – palácové interiéry, zoologická zahrada, hradní kuchyně
  • 2. okruh – Zbrojnice – sbírka zbraní
  • 3. okruh – Hladomorna, mučírna – nejstarší část hradu, průvodce přiblíží vždy jaké mučící metody se tehdy používaly
  • 4. okruh – Vstup do hradu –  prohlídka nádvoří, hradní zahrady, sklepení bývalého pivovaru

Hrad Bítov je jedním z nejromantičtějších hradů v Čechách.

Zámek Vranov nad Dyjí

Navštívit také můžete zámek Vranov nad Dyjí, který je přístupný veřejnosti. Zámek nabízí prohlídku původních barokních interiérů sálu předků, kaple a dalších 20 místnostní ukazujících tehdejší kulturu. Dnes je zámek národní kulturní památkou.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!