Ušetřete na dovolené a užijte si ji na maximum!

Chcete se podívat k moři nebo na hory a nemáte dost peněz? Naučte se, jak na dovolené ušetřit, abyste si mohli dovolit vše, po čem budete toužit. Existují jednoduché způsoby, kterými ušetříte i tisíce korun. Tyto peníze můžete použít během cestování nebo získat možnost, abyste vůbec někam vyrazili. Cestou dnes rychle rostou, ale s našimi tipy můžete efektivně ušetřit.

Jeďte bez cestovky a nakupujte levné letenky

Hodně lidí se bojí cestovat bez cestovní kanceláře. Je to ovšem způsob, jak můžete hodně ušetřit a nakoupit letenky, ubytování nebo zajistit stravu není vůbec těžké. Dodejte se odvahy a naplánujte si dovolenou tak, jak sami chcete. Užijete si ji víc a ještě hodně ušetříte.

Srovnávače nebo vyhledávače levných letenek jsou dnes velmi populární. Díky nim si totiž koupíte nejvýhodnější letenky do dané destinace. Nabídky nízkonákladových společností nebo odlety mimo hlavní špičku se vám vyplatí. A přitom vám to zabere jen pár minut, abyste skvělou nabídku našli.

Sestavte denní rozpočet a vyhledávejte místní restaurace

Rozpočet na dovolenou není zrovna zábavná věc. Hodně vám to ale pomůže, když máte omezený budget. Stanovte si denní limit a držte se ho během cesty. Nebudete díky tomu utrácet za zbytečné suvenýry nebo příliš drahé jídlo. Získáte díky tomu peníze na věci, na kterých vám skutečně záleží.

Víte, kde se najíte nejlevněji? Přece tam, kde jedí místní lidé! Sledujte, kde se stahují hlavně místní lidé a tam se jděte najít. Některé restaurace nebo hotely jsou určené jen pro turisty a jídlo je tam drahé. Zkuste se také zeptat na místním tržišti, kde je v okolí nejlepší jídlo. Jistě vám rádi poradí.

Styl dopravy na dovolené je klíčový pro úsporu peněz

Při cestování na místě máte několik možností. Pronájem auta je nejlepší předem, abyste ušetřili. Lokalitu ale nejlépe poznáte, když budete využívat veřejnou dopravu jako místní. Navíc ušetříte za pronájem auta nebo za taxík. Ve větších městech si můžete půjčit kolo nebo koloběžku a poznávat město z jiného úhlu pohledu.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!