Tipy na stezky korunami stromů, které potěší malé i velké

Chcete pro své děti uspořádat netradiční výlet? Anebo sami chcete vyzkoušet něco nového? Procházka korunami stromů můžete být příjemná, zábavná i adrenalinová. Hlavně pro jedince, kteří mají strach z výšek. Nebojte se, dokonce i se strachem z výšek tuto stezku zaručeně zvládnete. Poradíme vám, kam můžete vyrazit.

Stezka korunami stromů na Lipně a na Moravě

První stezku zaručeně znáte. Hodně lidí si dokonce myslí, že jde o jedinou stezku v Čechách. Otevřená je po celý rok a je vysoká 40 metrů. Těšit se můžete na zajímavé otázky, adrenalinové prvky nebo skluzavku, která vás dostane z vrcholku až dolů. Skluzavky jsou vhodné pro dospělé nebo děti od 6 let, protože pojedete poměrně vysokou rychlostí. Na stezku navíc můžete i s kočárkem.

Stezka v oblacích s visutým mostem v Dolní Moravě je vysoká 55 metrů. Najdete tam 12 tabulí s informacemi, 100 metrů dlouhý tobogan, sítě ve vzduchu a nejdelší visutý most na světě. Sky Bridge měří 721 metrů a visí 95 metrů nad zemí. Jde proto o záležitost jen pro odvážné. Vyzkoušejte si svou odvahu v roce a rychle zjistíte, kdo z vás je nejodvážnější.

Stezka korunami stromů v Krkonoších a na Valašsku

Bezbariérové stezka korunami stromů v Krkonoších je dlouhá asi 1500 metrů a vystoupat můžete až do výšky 45 metrů. Vyzkoušet si můžete jízdu toboganem. Jestli pojedete jen ve dvou, můžete se ubytovat 1 km od stezky v luxusním hotelu Vyhlídka. Užijete si neuvěřitelný komfort a ke stezce se můžete z hotelu projít pěšky.

Stavbou v jedinečném stylu je stezka Pustevny ve Valašsku. Nejvyšší patro sahá do výšky 1099 metrů a při jasném počasí můžete dohlédnout až na Jeseníky. Máte-li odvahu, můžete se vyzkoušet skleněnou vyhlídku nebo lanový chodník. Budete mít dostatek odvahy, abyste tyto atrakce vyzkoušeli? Anebo budou vaše děti mnohem odvážnější? To musíte vyzkoušet na vlastní kůži!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!