Tasmánie: tajemná země pro milovníky turistiky a dobrodružství

Ostrov, který administrativně patří k Austrálii, je stále pro většinu lidí velkou neznámou. Pravdou je, že tam můžete najít ráj pro svou dovolenou. Každý cestovatel vám potvrdí, že jde o unikátní ostrov s přírodními zázraky, které jinde neuvidíte. Místní kultura, rostliny i zvířata jsou jedineční. Navíc budete zaručeně jediní ze svých přátel, kdo tuto jedinečnou zemi navštíví. Co v Tasmánii navštívit?

Místa, která nesmíte minout

V Tasmánii si můžete vybrat, jestli se soustředíte více na odpočinek na plážích, podíváte se na levandulová pole nebo se pustíte do pořádné túry. Mt. Field National Park je trasa, která vás zavede k Russells Falls. Jde o krásné vodopády, které si budete muset zasloužit. Cesta k nim je totiž poměrně náročná. Nebojte se, nakonec se vám to vyplatí.

Na východním pobřeží se nachází typicky červené skály s bělostnými plážemi a průzračnou vodou. Bay of Fires jsou velmi populární. Poblíž najdete také Freycinet National Park, kde můžete obdivovat zátoku Wineglass Bay. Za návštěvu stojí také hlavní město Horbat a místní horu Mt. Wellington, ze které budete mít nádherný výhled do okolí.

Kdy je nejlepší vyrazit na cestu?

Hlavní sezóny, kdy můžete jet na dovolenou do Tasmánie, trvá od prosince do února. Jde o nejteplejší období v roce a prakticky v tuto dobu neprší. Když je u nás zima, na druhé polokouli je právě léto. Během letních prázdnin se teplota nebude příliš lišit, ale během tasmánských zim více prší. To vám může zkazit dovolenou, a proto byste se měli vydat k protinožcům, až bude tady mrznout.

Při balení nezapomínejte na šálu ani opalovací krém

Tasmánie je nevypočitatelná, když dojde na počasí. Možná máte pocit, že hned vedle Austrálie bude horko. Pravdou je, že se vám teplé oblečení a pořádný spacák budou hodit. Na horách i v nejteplejším období klesají teploty pod deset stupňů. Zabalte si ale také opalovací krém. Může být zataženo, ale stejně se můžete spálit. A repelent proti komárům také oceníte.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!