Se Salzburgskou kartou vám návštěva Salzburgu peněženku nevyprázdní

Salzburg v Rakousku rozhodně stojí za návštěvu. Ať už přemýšlíte o víkendovém nebo vícedenním výletu v Salzburgu váš program nikdy nebude prázdný. Je to nádherné město, ze kterého nebudete chtít odjet domů.

Salzburgská karta se vyplatí

Než vyjedete stojí za to si promyslet co vše si přejete vidět a jaký máte rozpočet. Salzburg je trochu dražší město, a proto Salzburgská karta může být vaším velice dobrým společníkem. Hodně vstupů je totiž s ní úplně zadarmo stejně tak i doprava s MHD. Můžete si jí buď před objednat a přijde vám domů nebo si jí vyžádejte na recepci svého hotelu. Kartu si můžete zakoupit na 24, 48 nebo 72 hodin.

Platnost: 1. leden – 30. duben a 1. listopad – 31. prosinec

Salzburg Card    Dospělí   Děti 6-15 let

  • 24 hodin   € 27,00   € 13,50
  • 48 hodin   € 35,00   € 17,50
  • 72 hodin   € 40,00   € 20,00

Platnost: 1. květen – 31. říjen

Salzburg Card     Dospělí   Děti 6-15 let

  • 24 hodin   € 30,00   € 15,00
  • 48 hodin   € 39,00   € 19,50
  • 72 hodin   € 45,00   € 22,50

Jedno z míst, které můžete navštívit zdarma se salzburgskou kartou je Hangar 7. Na letišti v Salzburgu si můžete prohlédnout závodní auta, motorky, formule nebo letadla. Rozhodně stojí za návštěvu.

Pevnost Hohensalzburg sídlí na hoře a dostanete se na ní lanovkou. S kartičkou je to další místo, které je zadarmo. Pevnost je obrovská, je z ní nádherný výhled a nahoře najdete i restauraci. Pokud si jí budete chtít projít celou můžete na ní strávit i půl dne.

Na zámku Mirabell a na Mirabell garden si můžete nafotit krásné fotky. V zahradě je spousta květin a i pár krásných soch jako například socha pegasa na fontáně, nebo sochy lvů či trpaslíků.

Najděte si čas i pro zámek Hellbrunn a jeho vodní hrátky. Dále můžete jít přímo do Salzburgské Zoo Hellbrunn u Anifu. Je to povedená zoologická zahrada. Zvířata mají dobře přizpůsobené výběhy a z návštěvní stránky je na ně hezký výhled. Rozhodně stojí za návštěvu, i když možná může být trochu zklamáním. Má spousty nevyužitého prostoru, kde chodíte jen v lese a na nic nenarazíte, ale i tak stojí za návštěvu.

Dále můžete navštívit i Mozartův rodný dům, Salzburgské muzem, projet se lodí na řece, navštívit klášter svatého Petra,

V Salzburgu je mnoho krásných míst, které stojí za to navštívit. Pokud chcete vidět všechny, jenom víkend vám stačit nebude. Rozhodně si ale návštěvu tohoto města nenechte ujít.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!