Ras al Khaimah – Okuste luxus peršanů na vlastní kůži!

Jen málokteré z míst na zemi disponuje tak silným geniem loci, jako Ras al Khaimah, jeden ze sedmi Emirátů v Perském zálivu. Do ruda zbarvený písek, zdánlivě nekonečné hory a blankytně modré moře. To je jen střípek z pestrobarevné mozaiky ozvěn minulosti, na které tu narazíte na každém rohu. Připočtěte si pověstný luxus peršanů a získáte přibližný obrázek o tom, co všechno Ras al Khaimah nabízí. 

Jednoho až překvapí, kolik je ve zdejší destinaci míst orientovaných na rodiny s dětmi, nebo jen pro mladé páry. Místní pláže i hotely nabízejí různé aktivity, zatímco poušť a hory jsou ideální pro safari a individuální turistiku po přírodních stezkách. Tento emirát je též známý a populární díky svým kulinářským příležitostem, neb co do počtu luxusních a typických restaurací, může se srovnávat s těmi nejlepšími místy v Evropě. Potěší i síť multiplexních kin a bohatě zásobených maloobchodních prodejen. Od hor, přes pouště, pláže i mangrovy, až po starobylé kulturní památky. To vše nabízí Ras Al Khaimah, který přináší opravdu nezapomenutelný arabský zážitek. Necelou hodinu cesty od uspěchané Dubaje se nachází tato oáza přírody a klidu. Nejsevernější z Emirátů, který sousedí s bájným Ománem.

Kultura a dědictví

Kulturní dědictví Ras al Khaimahu spočívá v citlivém přístupu k tradicím. Z historie víme, že zdejší obyvatelé se živili především rybolovem, námořním obchodem a lovem perel. Tento námořní způsob života spolu s islámskou tradicí zde za stovky let existence vykrystalizoval ve formu umírněného přístupu k cizincům, kteří zde byli vždy vítáni. Ve zdejší společnosti se navíc zrcadlí dávná tradice v přístupu k literatuře, chovu velbloudů, sokolnictví, či rybářství. Ostatně perly jsou dodnes velmi žádaným artiklem a narazíte na ně na mnoha místech a dodnes jsou klíčovou součástí místního života.

Ras al Khaimah byl v minulosti důležitou zastávkou na trasách obchodních lodí a spolu s rostoucím zájmem vzrůstal i význam celého emirátu. Tento vzestup je možné velmi dobře pozorovat například v mnoha místních muzeích, nebo historických pevnostech, které se podařilo zachovat až do dnešní doby a jsou unikátním svědectvím své doby. Návštěvou těchto úžasných míst získáte jedinečný pohled na kulturní život, historii a dědictví emirátu.

Pevnost Dhayah

Typickým představitelem pevnostního opevnění, které se podařilo zachovat je pevnost Dhayah. Tato tvrz z 19. století byla postavena na strategicky výhodné poloze na úbočí kopců s výhledem na záliv. Jako obranná vojenská věž hrála pevnost Dhayah důležitou roli v historii Ras Al Khaimahu a další zničené opevnění a strážní věže lze vidět z kopce jižním směrem. Pobořené rozvaliny jsou důkazem, že tudy v minulosti kráčela historie s temnými odstíny, jelikož zdejší velké opevnění bylo roku 1891 zničeno při bitvě s Brity.

Pláže jako z pohádky

Do emirátu se ale nejezdí kvůli historii, ale především za odpočinkem. A kde jinde si lze více vychutnat odpočinek a relax, než na soukromých plážích zdejších hotelových resortů, například pětihvězdičkové Cove Rotana Resort. „Ty jsou opravdu překrásné a úchvatné, mimo jiné i proto, že emirát se může pochlubit řadou přírodních lagun a velkolepými úseky otevřeného pobřeží. To nabízí milovníkům vodních sportů široký výběr aktivit od windsurfingu, přes plachtění, plavbu na lodi, jízdu na nafukovacím banánu, wakeboarding, vodní lyžování, rybaření a mnoho dalšího,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style, která nabízí zájezdy do této destinace v rámci last minute již od 13 990 korun.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!