Projeďte se vlakem do Bradavic! Kde to můžete udělat?

Každý Potterhead znám bradavický expres a most, po kterém se projíždí nádhernou krajinou. Tento most je skutečný a můžete ho navštívit. A nejen to. Můžete se dokonce projet překrásným, klasickým vlakem po této trase. Jestli milujete knihy a filmy o mladém kouzelníkovi, projížďka tímto vlakem vás dostane přímo do slavného příběhu!

Skotsko nabízí jízdu pro všechny fanoušky Harryho Pottera

Viadukt Glenfinnan je místo, které byste měli hledat ve Skotsku, jestli se chcete projet po stejné cestě jako Harry Potter a jeho přátelé. Tato železniční trať vede z města Fort William do přístavu Mallaig. Samotný viadukt, který se stal slavným díky filmům o kouzelnících, má na délku 380 metrů a 21 oblouků.

Jízda vlakem se poměrně prodraží, ale rozhodně za to stojí. Jestli jste skutečnými fanoušky, měli byste si vlak zažít na vlastní kůži. Jestli se chcete podívat na viadukt z jiného pohledu, můžete se k němu dostat i autem. Místní příroda je krásná a můžete zde potkat i jeleny nebo srny, které žijí v okolních lesích. V obou případech si užijete jedinečný zážitek.

Nádherná scenérie vás přenese ihned do filmu

Výhled z oken bradavického expresu vás okamžitě přenese do dětských let a filmů, které stále tak rádi sledujete. Pro každého fanouška Harryho Pottera jde o vzácnou příležitost, která by měla nastat alespoň jednou za život. Navíc je úžasné, že se na místo můžete sami podívat a vidět, kde se natáčela tato slavná série filmů podle knižní předlohy.

Z okna ale uvidíte také nádherná jezera Morar, lesy, zelené pláně a obdivovat můžete přírodu i v krátkých dešťových přeháňkách, které jsou pro Skotsko typické. Cesta vlakem trvá asi 2 hodiny a uvidíte během ní mnoho přírodních krás, na které bude těžké zapomenout. V přístavu můžete vyrazit na hodinovou plavbu, vychutnat si čerstvé ryby v restauraci nebo se jen projít po přístavu.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!