Proč si vybrat pro dovolenou nevšední Slovinsko?

Slovinsko je malá evropská země, kterou si bohužel většina lidí pro dovolenou nevybere. To je přitom velká škoda, protože jde o nádhernou zemi, která toho pro své obyvatele i návštěvníky hodně nabízí. Jde o dokonalou alternativu k zemím, jako je Rakousko, Chorvatsko nebo Itálie. Jestli si chcete užít dovolenou na trochu netradičním místě s čistou přírodou na každém kroku, měli byste vyrazit právě do Slovinska.

Horská krajina i nádherné pobřeží na jednom místě

Slovinsko je místem mnoha protikladů. Najdete zde horské štíty, ale také pobřeží, neporušenou přírodu, vodopády a vynikající kuchyni. Jednoduše jde o místo, kde si každý najde svůj oblíbený prvek. Julské Alpy jsou rájem pro všechny milovníky květin (orchidejí a lilií). Při procházce si budete připadat, že jste přišli do nejkrásnější botanické zahrady na světě.

Jestli si chcete užít více vody a pobřeží, navštivte města Koper, Piran, Portozož nebo Izola. Jde o přímořská letoviska, kde najdete veškeré pohodlí, hotelové komplexy a nádherné přístavy. Voda se ale ve Slovinsku nachází prakticky všude. Ledovcová jezera v Julských Alpách jsou jedinečná. Prohlédnout si ale můžete také soutěsku (Mostnica, Vingart) nebo jeskyně.

Jedinečný jeskyně i vodopády, které můžete s rodinou prozkoumat

Vápencové jeskyně, které se nachází ve Slovinsku, jsou zapsané na seznamu UNESCO. To je dobrým znakem toho, že jejich návštěva bude stát za to. K nejznámějším patří Postojna jama, která se skládá z mnoha chodeb, krápníkových dómů a podzemních jezer. V těchto jezerech žije velmi vzácný obojživelník, macarát jeskynní.

Slovinsko je poměrně známé nádhernými vodopády. U některých se dokonce můžete i vykoupat. Mezi nejkrásnější vodopády patří Peričnik, Savica, Boka, Virje nebo Martuljški slap. Příroda ve Slovinsku vás zaručeně vyrazí dech na každém kroku, protože je naprosto nádherná. Díky tomu si užijete dovolenou o samotě, s partnerem i s dětmi.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!