Pokud se chystáme na dovolenou, rozhodně bychom neměli zbytečně šetřit na krytí rizik s ní spojených. Už jen z toho důvodu, že cena zaplacená za hotel, letenky nebo jízdenky bude úplně jiná než ta, kolik nás bude stát pojistné. Pokud odcestujeme bez pojištění a dojde ke zranění nebo jiné nehodě, bohužel musíme hradit veškeré náklady s vzniklou situací spojené z vlastní kapsy. A v případě, že půjde o některé západoevropské země, může jít o statisícové částky. Volné dny v cizině by se pak mohly hodně prodražit, navíc zcela zbytečně…
Současná situace ve světě a cestování
Mýty a dohady kolem cestovních pojistek snadno rozežene asistenční služba, která je k dispozici v češtině a nonstop, zvednout telefon tedy můžete vlastně úplně kdykoliv, bez ohledu na to, co se stalo nebo jaká je vaše otázka.
Pojištění do zahraničí s Covid 19 má jistá specifika, na něž bude dobré myslet už delší dobu dopředu. Tak například, připojištění se právě proti nákaze koronavirem dnes není možné a v případě, že budete muset podstoupit příslušné zdravotní testy, nebude je hradit pojišťovna. Co dalšího bychom měli vědět, pokud jde o pojistku, rok 2020 a cestování do zahraničí?
Opatrnosti určitě nebude nikdy dost
V moderní době je cestovní pojištění nutností, měli bychom ale věnovat maximální pozornost jeho nastaveným pravidlům. Co se stane předmětem připojištění a kolik zaplatíme navíc za tyto doložky k původní smlouvě? Jde například o připojištění občanské odpovědnosti nebo rizikové sportovní aktivity v exotických destinacích, jako je například hloubkové potápění. Co možná nejkomplexnější smlouva je pak cílem všech zodpovědných cestovatelů, kteří myslí již dopředu na všechny možné eventuality, které mohou – a současně nemusejí – nastat. Lepší je být připraven než platit horentní sumy za ošetření bez příslušné pojistky, že?