Podvodní vodopád je jen jeden z divů ostrova Mauricius. Co dalšího musíte vidět?

Mauricius se nachází jen kousek od Afriky i Madagaskaru. Tento vulkanický ostrov obklopuje nádherný korálový útes, který je jednou z místních atrakcí. To ale rozhodně není všechno. Krásné pláže a šnorchlování nejsou jedinými aktivitami, které si zde užijete. Příroda na ostrově vás donutí říct „wow“ hned několikrát během jediné cesty na exotický Mauricius.

Podmořský vodopád a jezero Grand Basin

Legendárním místem, které při návštěvě Mauricia nesmíte minout, jsou zaručeně podmořské vodopády. Zní to nádherně, ale ve skutečnosti to vodopád ani není. Pod průzračnou vodou si písek a úhly pohledu hrají se stíny a vytváří pocit, že se díváte na nádherný vodopád. Za pohled to ale stojí!

Grand Basin je přírodní jezero na ostrově. Na celém ostrově jsou přitom jen dvě. Toto jezero je posvátné pro hinduisty. Pravidelně se zde provádí náboženské rituály. Podle legend místní voda nějakým způsobem komunikuje s vodou z řeky Gangy, a proto je pro hinduisty velmi důležitá. V každém případě se jedná o nádherné a unikátní místo.

Přírodní rezervace a krokodýlí park

Rezervace Île aux Aigrettes má 26 hektarů a leží na stejnojmenném ostrově. Ten se nachází jen 800 metrů od pobřeží. Jedinečný pohled získáte nejen na místní přírodu, ale také zvířata. Když budete mít štěstí, uvidíte želvu obrovskou nebo holuba růžového.

Na zvířata se můžete jít podívat také do parku La Vanille. Nachází se zde nejen zoologická zahrada s krokodýly, leguány, želvami a netopýry, ale také unikátní restaurace. Ochutnat tu můžete steak z krokodýla. Podle některých chutná jako mladé vepřové. Můžete to ale posoudit sami a ochutnat maso, které zaručeně nikdo z vašich přátel v životě nejedl.

Slavná zátoka Blue Bay

Nejkrásnější pláž a zátoka se nachází právě v Blue Bay. Navíc se zde nachází také Blue Bay Nature Reserve, kde ji uvidíte v její neporušené podobě. V této oblasti se nachází také turistické středisko a blízko je i letiště. Užijete si zde veškerý komfort a nádhernou přírodu.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!