Orlické hory lákají svou přírodou i historií k pořádnému odpočinku

Vybíráte destinaci na dovolenou nebo výlety? Orlické hory jsou ideálním místo pro aktivní odpočinek v létě i v zimě. Nádherná příroda vás bude obklopovat na každém kroku a navíc můžete navštívit mnoho hradů, zámků, technických památek i vojenských pevností. Oblíbené aktivity si tu najdou turisté, milovníci přírody i historie.

Přírodní zázraky Orlických hor

Orlické hory jsou dominantou východních Čech a každý z nás by se tam měl alespoň jednou vydat na dovolenou nebo výlet. Nejlépe poznáte místní přírodu díky naučným stezkám, které se nachází po celých horách. Záleží jen na tom, co vás nejvíce zaujme a kolik kilometrů chcete ujít. Velmi oblíbená je naučná stezka Zemská brána kolem Divoké Orlice.

Projít si můžete také naučnou stezku Údolí Moravské Sázavy, Stezku pod korunami stromů v Lanškrouně nebo přírodní rezervaci Jelení lázeň. Orlické hory nabízí také mnoho rozhleden, ze kterých uvidíte široko daleko a budete si moci doopravdy užít místní přírodu. Mezi oblíbené rozhledny patří:

  • rozhledna Lázek u Lanškrouna,
  • rozhledna Osičina u Vojenic,
  • Tyršova rozhledna v Žemberku,
  • rozhledna Andrlův chlum.

Historické zastávky v Orlických horách

Milovníci historie mají hned dvě možnosti, kam vyrazit. První jsou dělostřelecké pevnosti Bouda nebo Hanička. Druhou možností jsou klasické renesanční zámky, kterých je tu hned několik. Mezi nejkrásnější a nejoblíbenější patří zámek Opočno, Častolovice, Doudleby nad Orlicí nebo Nový zámek Kostelec nad Orlicí.

Zaručeně vás ale potěší také zastávky na hradu Potštejn nebo na hradu Litice nad Orlicí. Během chvilky se ocitnete ve středověku a užijete si jedinečnou atmosféru. To ale není všechno. V Orlických horách najdete mnoho cyklostezek, turistických stezek nebo ski areály (Říčky, Deštné, Čenkovice). Uvidíte, že si tu každý člen rodiny najde svou oblíbenou aktivitu a místní příroda vám vyrazí dech!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!