Objevte krásy Španělska a Portugalska

Španělsko je zemí, která bývá velmi často navštěvovanou turisty z celé Evropy. Jednou z nejčastěji navštěvované částí Španělska je město Barcelona, které překypuje dlouho historii a monumentálními památkami.

Asi úplně nejznámější památkou tohoto města je honosný chrám Sagrada Familia, jehož stavbu započal Autonio Gaudi v roce 1883 a tento chrám není dodnes dokončený. Nicméně i v dnešní nedokončené podobě stojí zato tento chrám navštívit.

Kromě výše zmiňovaného chrámu stojí za návštěvu další památky Barcelony, jako jsou Středověké loděnice Les Drassanes, Katalánském národním uměleckém muzeu, nebo třeba El Pi, což je jeden z nejstarších kostelů ve městě.

Barcelona je nádherné historické město, a proto procházka po tomto městě je sama o sobě kulturním zážitkem. Nemusíte nikam spěchat a poklidná atmosféra vás láká dát si ráno kávu a večer třeba sklenku dobrého španělského vína na zahrádce jedné z restaurací.

Pokud si troufáte na trochu delší výlet z Barcelony, tak se můžete vydat lodí na jeden z Baleárských ostrovů, jako jsou Mallorca, Ibiza, nebo Menorca a pak třeba zase zpátky do Barcelony. Z Barcelony totiž vedou přímé lodní spoje na všechny tři ostrovy. 

Díky tomu stačí, když si koupíte jednu zpáteční letenku do Barcelony, kdy toto město můžete celé procestovat, včetně Balearských ostrovů. Létá se přímo z Prahy, takže to je další výhoda, díky které ušetříte a nemusíte tak odlétat až z nějakého německého, nebo polského města. 

Zpáteční letenky do Barcelony začínají již od 1800 Kč, když poletíte mimo turistickou sezonu (začátek jara a konec podzimu). Mimo turistickou sezónu jsou také příznivější ceny za ubytování a pohoštění, nehledě na to, že klima je příjemné a nemusíte se tlačit v houfu turistů.

Porto a pěší turistika

Jak víte, tak Španělskem vede Svatojakubská pouť, která začíná ve francouzském městečku Saint Jean a končí až v 790km vzdáleném španělské městu Santiago de Compostela. Tato trasa je pro některé lidi příliš dlouhá a náročná. Nejen kvůli přechodu přes Pyreneje, ale také měsíc a půl chůze může být pro někoho velmi náročným.

Pokud jste tedy milovníky pěší chůze, ale z časových, nebo fyzických důvodů nechcete absolvovat tak náročnou pouť, tak by pro vás mohlo být alternativou město Porto. Z tohoto města totiž vede také značená Svatojakubská cesta, která je ale o mnoho kratší. Vzdálenost pěší cesty z Porta do Santiago de Compostela je pouhých 250km a při normální chůzi se dá zvládnout za 12 dní.

Do portugalského Porta se dá letět s přestupem z Prahy. Zpáteční letenky do Portugalska se dají pořídit od 2000 Kč na osobu. Díky vyhledávači, který pro vás srovná ceny letenek všech dopravců, si můžete být jisti, že si koupíte opravdu levné letenky.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!