Nejkrásnější vodopády na Islandu, které vás ohromí!

Island je nádherný a jedinečný ostrov, který láká turisty nádhernou přírodou. Největším lákadlem jsou ale bezpochyby vodopády, kterých tu najdete nespočet. Dnes vám poradíme nejkrásnější místa, na která byste se měli na Islandu vydat, a zároveň vás tyto přírodní zázraky přesvědčí, že dovolená na Islandu bude správnou volbou.

Nejznámějším vodopádem je Gullfoss

Gullfoss je majestátní vodopád, který každoročně navštěvují tisíce lidí. Patří na Islandu mezi nejznámější a najdete ho v oblasti, které se říká Zlatý okruh. Velkou výhodou je, že se nachází jen kousek od hlavního města Islandu, Reykjavíku. Navíc vypadá krásně bez ohledu na to, v jakou roční dobu ho uvidíte. Vždy je tu hodně vodě, takže si podívanou užijete vždy. Další nádherné vodopády na Islandu:

  • Oxararfoss,
  • Seljalandfoss,
  • Bruarfoss,
  • Svartifoss.

Kempování jen pár kroků od vodopádu

Vodopád Skogafoss patří mezi zázraky, které uvidíte často na fotkách cestovatelů. Je k tomu dobrý důvod, protože se můžete prospat jen kousek od něj. U parkoviště je kemp, kde se ubytujete a ráno se můžete projít k vodopádu. Obdivovat ho můžete zdola, anebo se projít po stezce a podívat se na jeho sílu seshora. Na stezce navíc potkáte i menší vodopády.

Dettifoss je obrovská masa vody, která vám vyrazí dech. Uvidíte neuvěřitelnou sílu vody, kterou můžete obdivovat z těsné blízkosti. Tento vodopád se nachází na sever-východu ostrova. Jestli naopak chcete mít z cest nádherné fotky, měli byste vyrazit na Gufuoss. Není příliš známý, takže tu nebude tolik lidí. Bohužel je poměrně daleko na východě, takže k němu od hlavního města pojedete po mnoho hodin. Jestli budete na Islandu trochu déle, rozhodně stojí za vidění.

Na Islandu získáte nový pohled na vodu

Jedním z nejkrásnějších vodopádů na ostrově je Aldeyjarfoss. Kontrast tmavých skal a bledě modré vody je k nezaplacení. Díky tomuto jevu budete obdivovat něco tak obyčejného, jako je voda. Stejně krásný je také Reykjafoss. Jestli chcete objevit tajný poklad Islandu, jeďte se sem podívat.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!