Nejkrásnější místa v Čechách, která byste si měli připsat na seznam

Hodně lidí jezdí na dovolenou do zahraničí, protože si myslí, že jsou tam mnohem hezčí místa než u nás. Pravdou je, že Česká republika je nádherná a nabízí obrovské množství míst, která budou na fotkách vypadat jako z pohlednice. Dnes se podíváme na několik míst, která byste měli rozhodně přidat na svůj seznam pro budoucí výlety nebo dovolené.

Pančavský vodopád

Kousek od Špindlerova Mlýnu najdete nejvyšší vodopád v Čechách. V Krkonoších najdete nespočet krásných míst, ale toto je velmi speciální. K vodopádu se dostanete z Medvědína. Dojdete k Jilemnické boudě a autobusem dojedete na Zlaté návrší k Vrbatově boudě. Potom půjdete pěšky.

Adršpašské skály

Skalní město si můžete projít zhruba za 3 hodiny a získáte pocit, že jste uprostřed pohádky. Několik se jich tu dokonce natáčelo, včetně Pekla s princeznou nebo Třetího prince. Skály jsou majestátní a okolní příroda vás překvapí svou dokonalostí. Navíc tu pořídíte nádherné fotky.

Vyhlídka Máj

Jen 1 km od vesnice Teletín najdete skálu, ze které je jedinečný pohled na Vltavu. Ze skalní vyhlídky uvidíte největší český meandr, který za podívanou rozhodně stojí. Řeku v tomto tvaru nikde jinde neuvidíte a možná jste ani netušili, že něco takového můžete vidět v Čechách.

Mumlavský vodopád a Javoříčská jeskyně

Téměř 10 metrů vysoký Mumlavský vodopád se nachází asi 2 km od Harrachova v Krkonoších. Pod vodou se skrývá žulová skála, do které voda vymlela zajímavé prohlubně. Celá trasa kolem řeky je krásná a na jejím konci se můžete najít v Mumlavské boudě, kde dostanete místní speciality.

Javoříčské jeskyně nejsou příliš známé, ale patří k nejkrásnějším v Čechách. Najdete je u obce Javoříčko na Moravě. Komplex, který vytvořila příroda za tisíce let je dech beroucí. Projít se můžete s průvodcem chodbami, dómy a uvidíte i hluboké propasti. Zaručujeme, že tak krásné jeskyně jinde u nás neuvidíte.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!