Nejkrásnější místa v Africe, která musíte při dovolené vidět!

Afrika je obrovský kontinent a každý jeho část nabízí jiné zážitky. Najdete tam rozsáhlé pouště, pyramidy, hluboké kaňony i jedinečnou exotiku. Dnes vám představíme alespoň několik míst, na které by při svých cestách po Africe neměl zapomenout žádný cestovatel ani fotograf. Jsou totiž nádherná a jejich návštěva se vám vyplatí. Zážitky vám vydrží po celý život!

Co navštívit v Jihoafrické republice (JAR)?

Blyde River Canyon vám dá pocit, že snad ani nejste v Africe. Jeho hloubka je asi 750 metrů a celá krajině je bohatě porostlá zelení. Pohled do kaňonu je jedinečný a výletu nebudete litovat. Další jedinečné místo je Stolová hora. Najdete ji kousek od Kapského města. Pyšní se výškou 1086 metrů, útesem a plochým vrcholem. Z útesu můžete pozorovat celou zátoku.

Sun City se nachází blízko města Rustenburg a objevíte zde klasickou africkou atmosféru, budovy i krásné sochy slonů. Jde o letovisko na nezávislém území, kde neplatili africké zákony o hazardu. Milionář Solomon Kerzner zde vybudovat mnoho kasin, hotelů a zábavních parků, které můžete dnes navštívit i vy a zažít Afriku z nového pohledu.

Namibie nabízí překrásná místa k objevování

V Namibii najdete mnoho zajímavých míst, ale Sossusvlei je rozhodně nejzajímavější. Obrovské červené duny a jemné náznaky fauny v okolí vás okouzlí. Jedno z nejnavštěvovanějších míst je Spitzkoppe, což je žulová skála. Toto místo je oblíbené mezi horolezci a můžete v jeho blízkosti také kempovat. Zážitků tu získáte hodně a na takto jedinečné místo dlouho nezapomenete.

Exotická Etiopie osloví každého cestovatele

Etiopie je rájem pro milovníky barev a jedinečné kultury. Dallol je nejbarevnější místo, které široko daleko najdete. Jen kousek od tohoto bizarního místa navíc najdete také sopku. Musíte jen počítat s tím, je tam pořádně horko. Ve druhé polovině minulého století se dokonce jednalo o nejteplejší obydlené místo na světě.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!