Nejkrásnější místa Irska: hrady, středověké město i netradiční památník

Irsko nepatří mezi nejnavštěvovanější státy v Evropě, ale rozhodně za dovolenou stojí. Ideálně byste sem měli jet na 10-14 dnů, abyste Irsko mohli skutečně prozkoumat a vidět ho v jeho nejkrásnější podobě. Zelené kopce, ovce a středověké hrady vytváří jedinečnou atmosféru, která je pro Irsko velmi typická. Podívejme se na nejlepší místa, která byste při návštěvě měli navštívit.

Středověká vesnička vás okouzlí, stejně jako hrady

Vesnička Glendalough se nachází v národním parku Wicklow Mountains v provincii Leinster. Tato středověká vesnice nabízí návštěvníkům hlavně klášter ze 6. století a originální věž, která je neuvěřitelných 30 metrů vysoká. Dalším navštěvovaným místem je hrad Trim z roku 1173. Prohlédnout si můžete jen přízemí, ale i pohled zvenku stojí za to. Mezi další hrady, které stojí za návštěvu, patří:

  • Bunratty,
  • Ashford,
  • Johnstown,
  • Lismore a mnoho dalších.

Nádherná univerzita a netradiční památník

Univerzita Trinity College je známá po celém světě a patří mezi nejstarší univerzity Irska. Byla založena v roce 1591 a stojí poblíž řeky Liffey. Univerzitní budovy jsou velkolepé a prohlídka vás zaručeně bude zajímat. Máte-li rádi knihy, zavítejte také do místní knihovny, která se skládá z přibližně 3 milionů knih!

Při návštěvě Irska zajisté neminete jeho hlavní město, Dublin. V Dublinu se nachází mnoho zajímavých míst, ale jedno vyčnívá nad všechny ostatní. Na hlavním bulváru O’Connell Street se dříve nacházel památník admirála Nelsona. Potom se ale město rozhodlo, že by byl vhodnější moderní památník. Jmenuje se The Spire of Dublin, vypadá jako obrovská jehla a měří 121 metrů.

Prehistorické památky Irska

Hrobky v Brú na Bóinne jsou jedinečným místem, o kterém vám každý neřekne. Jde o chodbové hrobky, které jsou údajně mnohem starší než pyramidy v Egyptě. Jestli vás zajímá hluboká historie této země nebo se chcete podívat na velmi speciální místo, podívejte se do oblasti Knowth, Newgrange a Dowth.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!