Mont Saint-Michel se stal významným místem francouzské Normandie!

Na hranici Normandie s Bretaní se ve Francii nachází jedinečné místo, které by měl vidět každý milovník Francie, historie a netradičních míst. Z moře se zvedají majestátní hradby, které působí jako malé město uprostřed vody. Pravdou je, že na toto místo se můžete podívat hned dvěma způsoby. Dojedete sem lodí nebo dojdete pěšky. A vždy půjdete stejnou cestou. Jak je to možné?

Důvod, proč sem vyráží miliony turistů

Největší zajímavostí Mont Saint-Michel je samotná cesta do tohoto klášteru. V době přílivu se dostanete na ostrov jedině lodí, která vás proveze zálivem. Při odlivu se do kláštera můžete vydat pěšky a projít stejnou cestu, po které se jinak vydávají lodě. Něco takového jinde na světě nezažijete a rozhodně to za zážitek stojí.

Mont Saint-Michel je francouzský klášter, který se zapsat do seznamu UNESCO a často se o něm mluví jako o osmém divu světa. Gotický klášter se stále používá, ale zároveň si jeho interiér můžete projít s průvodcem. Pro veřejnost je přístupná asi polovina kláštera a pro duchovní je vyčleněna druhá polovina kláštera.

Co uvidíte při návštěvě Mont Saint-Michel?

Uvnitř kláštera navštívíte gotický sál, podzemní kaple, majestátní chodby i velkou jídelnu. Potěší vás zaručeně také výhled na záliv z kláštera. Zátoka samotná stojí za návštěvu a zaručeně si zde pořídíte mnoho nádherných fotek. Opatství si můžete při odlivu celé obejít a vyfotit si ho z každé strany. Důležité je, abyste si ověřili dobu přílivu a odlivu, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni.

Až budete u Mont Saint-Michel, nezapomeňte se k němu vrátit za tmy. Večer je vždy nádherně osvětlený a vypadá jako pohádkový zámek. Nejen, že si uděláte nádherné fotky, ale také si budete připadat jako v pohádce nebo v nějakém kouzelném příběhu. Normandie je nádhernou součástí Francie, kde ochutnáte jedinečné jídlo, víno a užijete si krásnou přírodu. Mont Saint-Michel byste při výletu nebo dovolené rozhodně neměli minout.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!