Milujete víno? Tohle jsou nejkrásnější vinařské stezky v Itálii!

Itálie je proslulá úžasným vínem a vynikajícím jídlem. Obojí se můžete užít při aktivní dovolené. V Itálii se nachází asi 140 vinařských stezek, kterým se říká „strade dei vini“. Díky tomu se projdete, uvidíte nádherné vinice a užijete si delikátní víno i jídlo. Krajina vinice bude vypadat jedinečně na fotkách a navíc poznáte tento vinařský stát z nového úhlu pohledu. Poradíme vám, které stezky jsou nejkrásnější v různých částech země.

Benátsko a Piemont

Prosecco znají i lidé, kteří víno nepijí. Stalo se oblíbeným nápojem po celém světě. A v Benátsku máte možnost vidět vinice, ze kterých pochází. Strada del Prosecco vás zavede kolem středověké pevnosti, vinných sklepů, hradů i kostelů. V Castelo Brando se můžete ubytovat a po cestě ochutnat prosecco ve třech formách (perlivé, jemně perlivé nebo neperlivé).

Strada del Barolo e Grande Vini de Langa je stezka v Piemontu, odkud pochází víno Barolo. Patří mezi nejznámější a nejlepší vína na světě. Cestou ochutnáte nejen víno, ale také bílé lanýže. Stejně tak potkáte hrady, vinné sklepy a vinice.

Toskánsko a Umbrie

Strada del Vino e dell‘ Olio Chianti Classico (Chiantigiana) v Toskánsku vás provede od Florencie po Sienu. Navštívíte mnoho slavných míst, včetně slavné vinice Marchiesi Antinori v Barginu. Navštívit můžete cestou i nádherný zámek a ochutnat jedinečná vína.

Strada dei Vini Etrusco Romana v Umbrii má na délku asi 63 kilometrů. Kromě malebných vesniček a vinic uvidíte také jedinečné svahy s výhled do okolí, kostel z 12. století a místa, kde ochutnáte místní kuchyni. Ochutnat můžete těstoviny s chřestem, tagliatelle nebo steak z místního skotu.

Sicílie

Jako poslední vám doporučíme Strada del Vino dell‘ Etna pro případ, že pojedete na dovolenou do Sicílie. Na svazích sopky Etny se nachází jedinečné vinice, které můžete navštívit. Vyrábí se zde bílá, červená i růžová vína s originální chutí a aroma. Stezkou vede vlak, který vás provede kolem malých měst, vinic a farem s citrusy.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!