Livigno: Jarní lyžování v srdci Alp

Jaro v Livignu neznamená konec lyžařské sezóny, ale spíše začátek další fáze plné zážitků a jedinečné atmosféry. Tato oblast v italských Alpách je ideální destinací pro jarní lyžování, kdy si lyžaři užijí třpytivý sníh, krásná panoramata a kilometry perfektně upravených sjezdovek všech kategorií. Díky své poloze trvá lyžařská sezóna v Livignu od konce listopadu až do začátku května, čímž se řadí mezi střediska s nejdelší lyžařskou sezónou v Evropě.

Livigno, srdce Alta Valtelliny

Livigno, největší středisko oblasti Alta Valtellina, se pyšní majestátními horami tyčícími se nad malebným údolím. Nabízí nejen skvělé sněhové podmínky, ale i mnoho slunečných dní v roce. I přes orientaci na turistický ruch, zde najdeme původní kamenné a dřevěné domky, které dodávají místu romantickou atmosféru.

Lyžařský ráj pro všechny

Atraktivní lyžařský areál se rozkládá na dvou svazích – Carosello a Mottolino. Livigno je proslulé jako jedno z nejlepších lyžařských středisek Evropy a nabízí 115 km širokých sjezdovek s bohatou škálou středně náročných svahů pro všechny lyžaře, ale i černých sjezdovek pro zkušené sportovce.

Freeride a snowparky

Kromě klasického lyžování si tu pokročilí lyžaři užijí i úseky s neupraveným hlubokým sněhem, ideální pro freeride. Pro pohodlný pohyb mezi svahy slouží více než 30 lyžařských vleků a lanovek.

Snowboardisté si zamilují snowparky v Mottolino a Carosello, které patří k nejlepším v Evropě. Superpipe, U-rampa, raily, boxy, kickery a gigantická quarterpipe – to vše a mnohem více čeká na vyznavače snowboardingu v Livignu.

Jarní lyžování s příchutí Alp

Jarní lyžování v Livignu je zážitek, který spojuje špičkové podmínky na sjezdovkách s fantastickým počasím a jedinečnou atmosférou Alp,“ říká Luca Moretti, vášnivý lyžař a generální ředitel místního turistického sdružení. „Kromě lyžování si můžete vychutnat i neodolatelnou kuchyni, která v sobě spojuje chutě horských hřebenů a pastvin s pohostinností zdejších obyvatel.

Jarní specifika a trvale skvělé podmínky

Jarní lyžování v Livignu má svá specifika, ale lyžaři se stále mohou těšit na vynikající sněhové podmínky. Vysoká nadmořská výška (1816 m.n.m.) a hojné sněžení v zimních měsících (přes 587 cm sněhu) zaručují kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu. Sjezdovky se rozprostírají po obou stranách údolí, takže lyžování za slunečního svitu je možné prakticky celý den.

Výhodné promo akce

Livigno láká na výhodné promo akce pro jarní dovolenou. V termínu od 13. dubna do 1. května 2024 je možné získat skipas zdarma při zakoupení ubytování na vybraných hotelech (3 dny lyžování a 4 noci) nebo apartmánech (6 dnů lyžování a 7 nocí). Nabídka platí pouze po přímé rezervaci pobytu v daném ubytovacím zařízení nebo prostřednictvím webových booking.livigno.eu.

Livigno – to je jarní lyžování v tom nejlepším slova smyslu!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!