Krajiny pro cestovatele: úchvatný miniaturní ekosystém ukrytý v ručních kufrech

S tímto kufrem budete mít přírodu všude s sebou, a to i když se budete nacházet ve smogem přikrytém městě, likvidujícím pocity naděje na spatření přírodních krás a volnosti mimo společnost. Kathleen Vance je umělkyně žijící v New Yourku, která tvoří série zavazadel, skýtajících ve svých útrobách krásy přírodního prostředí. I když jsou tyto přírodní světy zasazené do prostředí kufrů vyrobené z papírenských materiálů a pryskyřice, působí opravdu velice realisticky a svému majiteli dodají pocit, že je sžitý se samotnou matkou přírodou.

A o to v tomto projektu jde. O pocit sjednocení se s planetou a přírodou pro všechny, kterým její vřelá společnost chybí. Umělkyně použila tyto materiály pro tvorbu ukrytých obsahů kufrů také proto, že jsou automaticky vyhodnoceny jako „nepřírodní“, umělé a nepřirozené. Proto se nabízí jistý kontrast s nepřirozeností a „umělostí“ s přírodními vizemi, proto jsou její díla jedinečná. Nahlédněte do tajemných kufrů a odhalte jedinečný miniaturní přírodní svět v nich obsažený.

 

 

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!