Kam vyrazit v zimě za sluncem a dobrodružstvím?

Zima přináší rozmanité možnosti pro cestovatele, od vánočního odpočinku na tropickém ostrově po oslavy Nového roku v pulzujících městech. Představujeme vám výběr nejlepších destinací pro vaše zimní zážitky.

Dubaj: Metropole plná zábavy

Dubaj, jako kosmopolitní centrum, láká svými slunečnými dny a plážemi. Můžete se těšit na zábavné parky, pouštní safari a různé festivaly, jako je slavný Dubai Shopping Festival nebo ohňostroje na Silvestra. Milovníci přírody a historie mohou navštívit Hatta, historické horské město s aktivitami pro kajakáře a cyklisty.

Thajsko: Skryté poklady a nevšední zážitky

Thajsko nabízí více než jen známá turistická centra. Můžete navštívit Rudé lotosové moře v Udon Thani nebo prozkoumat neprobádaný ostrov Ko Kood s jeho bílými plážemi a tyrkysovou vodou. Nevynechejte ani „plovoucí vlak“ poskytující úchvatné výhledy při cestě z Bangkoku.

Bali: Neobjevené ráje a bohaté kulturní dědictví

Bali, známé svými panenskými plážemi a džunglí, skrývá méně známé perly jako Balian s možnostmi pro surfování a jógu. Vyzkoušejte také výstup na sopku Batur nebo potápění u vraku lodi USAT Liberty.

Maledivy: Tropický ráj pro potápěče a milovníky slunce

Maledivy, ideální pro pobyt v luxusních vilách nad mořem, nabízí bílé písečné pláže a živé korálové útesy. Navštivte atol Baa, biosférickou rezervaci UNESCO, nebo atol Ari, známý nádhernými korály.

Mauricius: Slunečný ostrov plný kultury a dobrodružství

Na Mauriciu můžete zažít slunečné dny po celý rok. Kulturu poznáte v muzeích a na místních trzích v Port Louis, zatímco milovníci přírody mohou podniknout túry v národním parku Black River Gorges nebo se potápět v podmořském světě.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!