Kam na výlet? Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice jsou proslulým lázeňským městem. Pokud se chystáte na výlet, co můžete vidět a kde se najíst za rozumnou cenu?

Parkování

Nejblíže centru zaparkujete u městské plovárny, cena se odvíjí od počtu hodin, platba probíhá v platebním automatu a lze platit kartou.

Do centra

Od plovárny sejdete z kopečka blíže k centru, kde můžete na vlastní oči spatřit, jak vypadá práce v pekárně-do provozu je vidět prosklenou výlohou. Pokud se vydáte směrem k lázeňskému areálu, projdete se okolo široké škály obchodů a kaváren. Na druhé straně pak najdete zeď se jmény významných lidí, kteří touto třídou procházeli.

Kam na oběd?

Solidní porce za rozumné ceny nabízí tříhvězdičkový hotel Litovel. Najdete ho právě na třídě vedoucí k lázeňskému areálu. Přes poledne si vyberete z pestré nabídky zajímavých jídel.

Oplatky

Ty najdete vskutku na každém rohu. Kromě tradičních příchutí můžete narazit i na speciality. Vyzkoušíte oplatky s pivní příchutí?

Lázeňský areál

Léčivé prameny naleznete v lázeňské kolonádě, nejproslulejší je pramen Vincentka. Můžete si naplnit i vlastní lahve, jen myslete na to, že plnění je omezeno a naplnit můžete nádoby do objemu 0,7 litru. Z Vincentky se vyrábí i pastilky, léčivé sirupy nebo zubní pasty. Taktéž seženete Vincentku v plechovém obalu.

Areál vám nabídne taktéž pohled na Jurkovičovy domy-stavby typického barevného vzhledu, za kterými stojí architekt Dušan Jurkovič. Taktéž vás zaujme Bruselská fontána-vodní fontána, jejíž zajímavostí je dlažba s dekorem různých zvířat z poskládaných kamenů.

A co dál?

V létě město nabízí různé kulturní akce, například taneční večery pro seniory. Po městě najdete mnoho pekáren a pražíren kávy, samozřejmostí jsou obchody se suvenýry.

Zdroj/ foto: lazneluhacovice.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!