Kam na podzimní dovolenou?

Ne každý jezdí na dovolenou v hlavní sezoně. Je mnoho lidí, kteří si počkají až na období měsíce září. To může mít celou řadu výhod. Kromě toho, že je v mnohých destinacích ještě příjemné teplo, nelze zapomínat také na:

  • Nižší ceny
  • Volnější termíny
  • Menší počet turistů

Zajímají vás místa, kde si dovolenou užijete ještě na podzim? Přinášíme vám výčet osvědčených tipů.

Kypr

Pokud chcete nutně zůstat v Evropě, je právě Kypr ideální volbou. A to jak s ohledem na příjemné teploty, tak i s ohledem na dokonalé pláže. K tomu přidejme také krásnou přírodu a mnoho historických památek, které lákají aktivnější milovníky cestování. Unikátem tohoto ostrova je kromě jiného také to, že se dělí na dvě části. Chcete poradit, do jaké části vyrazit? Je to jedno. Ostrov má severní a také jižní část, kdy každá konkrétní patří jinému státu. Z hlediska turismu jsou dostupné obě dvě.

Tunisko

Poslední dva roky se z této země stává opravdu velký hit. Jak proto, že zde dovolená s all inclusive může vyjít na pár tisíc na osobu, tak i proto, že nabídne mnoho zajímavých destinací spojených s krásnými plážemi, celodenním sluncem i zajímavou kulturou. Vzhledem poloze na severu Afriky je Tunisko jako stvořené i pro cestování během celého září. Teploty stále atakují třicítky a moře je i nadále příjemně vyhřáté z letních měsíců.

Egypt

I ten se opět dostává do popředí. Hlavně proto, že si zde lze užít vysoké teploty nejenom v době září, ale bez problémů i během října. I to jsou dny plné slunečního svitu a teplot okolo třicítky. Dovolená zde však nemusí být spojena jenom s relaxací na pláži. Nelze opomenout také nejznámější světové památky v podobě pyramid, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že Rudé moře v Egyptě je dokonalou volbou pro milovníky klasického potápění, i pro zájemce o šnorchlování. Každého, kdo tuto zemi navštívil, čistota vody a podmořský život stoprocentně nadchl.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!