Ještěd – dovolená v oblacích

Pokud patříte mezi početnou skupinu výletníků, kteří ve chvílích volna a dovolené rádi, lidově řečeno, „vypadnou“ z ruchu velkoměsta a uchýlí se do náruče přívětivé Matky přírody, pak dovolená prožitá na nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu bude rozhodně kouzelná.

Ještěd nepřehlédnete

Ještěd se svými úctyhodnými 1012 m n. m. je rozhodně dominantou a výhled, který vám nabídne bude patřit k těm, které chcete zažít znovu a znovu. Na vrcholu Ještědu se pyšní unikátní televizní vysílač, v jehož dolní části je jedinečná restaurace a také hotel, který nabízí opravdu originální ubytování. Na toto fenomenální místo můžete dojet vlastním automobilem, nebo se těsně pod vrchol dopravit lanovkou. Pokud toužíte po zážitku nad oblaky, můžete si dopřát ranní probuzení přímo na Ještědu v hotelu, který nabízí retro i moderní ubytování. Využít můžete i horskou chatu Ještědku těsně pod vrcholem Ještědu, či složit své unavené tělo v jednom z mnoha penziónů a horských chalup a chat.

Dovolená snů

Ať už toužíte po romantice v zimě či v létě, rozhodně si přijdete na své. V zimní sezóně si užijí sněhové radovánky lyžaři od začátečníků po náročné, kteří mohou využít nepřeberné množství sjezdovek, lyžařských středisek i speciální středisko skokanských můstků. V létě je Ještěd stvořen pro turistiku, příjemné procházky vás dovedou až do Lázní Libverdy, na zámek Sychrov či Frýdlant a také do města Liberec, které nabízí kulturní i sportovní aktivity včetně známé zoologické zahrady či vyhledávaného aquaparku Babylon.

Dokonalý rozhled do všech světových stran

Kouzelný Ještěd nabízí nejen luxusní ubytování v pokojích zařízených v původním retro stylu či v nejmodernějším designu, jedinečný gastronomický zážitek v jedinečné restauraci, ale především dokonalý výhled doslova na všechny strany. Pokud vám bude počasí přát, budete mít Krkonoše, Jizerské a Lužické hory, Český ráj a České středohoří jako na dlani. Lákavé jsou také možnosti, jak se na Ještěd dopravit a užít si nádhernou podívanou za každých okolností. Ať už pěšky přímo z Liberce, autem až téměř na vrchol nebo kabinovou lanovkou, s kterou se neochudíte o nádherné přírodní scenérie, vaše dovolená v této malebné krajině bude rozhodně plná nové energie a dobré nálady.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!