Jedinečnou krokodýlí ZOO najdete v jihočeském Protivíně. Na co se těšit?

Mnoho zoologických zahrad v Čechách má alespoň jeden exemplář krokodýla. V Protivíně ovšem najdete budovu, ve které se nachází jen krokodýli, aligátoři, kajmani a gaviálové. Taková zoologická zahrada nikde jinde v Čechách není a za návštěvu rozhodně stojí. Bez ohledu na to, jestli pojedete s dětmi nebo bez nich, prohlídku si zaručeně užijete. Co můžete očekávat?

Unikátní projet v Čechách

Krokodýlí ZOO existuje již 14 let a najdete tam více než 100 krokodýlů. Podívat se můžete na mnoho druhů krokodýlů, aligátorů i dalších druhů těchto jedinečných zvířat. Krokodýli jsou posledním dinosaurem, který chodí po naší planetě. Tato zvířata jsou fascinující bez ohledu na jejich druh a velikost. A v této budově uvidíte všechno.

Uvidíte nejen obrovského krokodýla mořského, který dostal jméno Golem, ale i mnoho dalších zvířat. A těšit se nemusíte jen na dospělé jedince. Stejně tak se v ZOO nachází také vajíčka a mláďata. Životy těchto jedinečných zvířat proto můžete pozorovat od prvních dnů až do dospělosti. A to není všechno, co tato unikátní zahrada nabízí pro své návštěvníky.

Adrenalinový zážitek pro děti i dospělé

Každý víkend můžete zoologickou zahradu navštívit a podívat se na krmení těchto nádherných zvířat. Velkým hitem je krmení čtyřmetrového Golema, což je velký zážitek pro všechny. Až se toto monstrum opře o zadní a zvedne se elegantně do vzduchu, nezůstanete v klidu. Podívaná je to nádherná i děsivá zároveň. Máte-li menší děti, možná byste neměli stát přímo u skla, protože je to může doopravdy vyděsit.

Při návštěvě zoologické zahrady ve správném čase si můžete dokonce mláďata krokodýlů pochovat a nechat se s nimi vyfotit. Zážitek a vzpomínka to bude na celý život a všichni přátelé vám budou závidět, že jste v ruce drželi takto vzácné a divoké zvíře. Tohle jinde nezažijete. Procházet se mezi terárii s majestátními krokodýly, aligátory, kajmany nebo netradičními gaviály se stane nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Zdroj/ foto: krokodylizoo.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!