Jak se Dubaj stala nejlepším místem na dovolenou?

Dubaj se v posledních letech stala velmi vyhledávanou destinací pro dovolené. Není to zajisté pro každého, ale milovníci města, architektury a nákupů si pobyt v tomto jedinečném městě užijí naplno. Luxusní auta, jedinečné budovy a levné jídlo jsou jen některé z výhod, které nabízí tato unikátní metropole. Proč se lidé vydávají právě do Dubaje na své dovolené?

Ráj každého shopaholica a gurmána

Obchody v Dubaji nemají konkurenci. Podobná obchodní centra nikde jinde na světě nenajdete. Z jednoho obchodu do druhého se v některých centrem můžete dostat pomocí vodního taxi, protože celým objektem vede umělá řeka. Navíc tu najdete obrovské množství suvenýrů.

Levně nemusíte ale nakupovat jen suvenýry nebo oblečení. V Dubaji je levné také jídlo. Nejlépe se najíte v nejchudších částech města (např. Al Dhiyafah). Podívat byste se měli také do libanonské restaurace Sidra, která nabízí obrovské množství grilovaného masa za skvělé ceny.

Příjemné teplo a unikátní ostrovy

Do Dubaje můžete jet celoročně, protože je zde neustále teplé počasí. Dubaj je obklopena pouští a písečnými plážemi. Za poplatek si na nich můžete odpočinout a vykoupat se v moři. Vysoké teploty budou jistě při dovolené velmi příjemné bez ohledu na to, pro jaké aktivity se rozhodnete.

Dubaj se rozhodla ukázat celému světu, že je bohatá. Nechala proto vybudovat tři umělé ostrově, které tvarem připomínají palmy. Najdete na nich obchodní centra s luxusním zbožím i rezidenční čtvrti, kde si užívají dovolenou nejbohatší lidé z celého světa.

Architektura, která vám vyrazí dech

Město je známé svou architekturou. Třešničkou na dortu je Burj Al Arab, který je známý po celém světě. Luxusní hotel ve tvaru arabské plachetnice je ozdobou celé Dubaje a většinou ho uvidíte také na pohlednicích nebo fotografiích. Kromě toho je ve městě neuvěřitelné bezpečí. Dubaj se dokonce stala nejbezpečnějším městem na světě. Zločin se zde tvrdě trestá, takže ho téměř nikdo nepáchá.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!