Francie – oblíbená místa

Paříž

Hlavní město Francie, které se pyšní velkou spoustou památek od dob keltských až po současnost. Bohužel kvůli rekonstrukci Paříže z 18. a 19. století můžeme dnes z původní historické Paříže vidět už jen málo. Část Paříže, přesněji nábřeží řeky Seiny od Louvru až k Eiffelově věži, bylo roku 1991 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

K nejznámějším památkám v Paříži patří Katedrála Notre-Dame neboli Chrám Matky Boží z roku 1163, Louvre – muzeum, které patří k největším na světě, Arc de Triomphe neboli Vítězný oblouk, který nechal postavit Napoleon Bonaparte jako znak své moci a vítězství v bitvách, Sainte-Chapelle – gotická kaple postavena 1243 – 1248, Palace de la Concorde neboli Náměstí Svornosti, což je největší náměstí v Paříži nebo Bazilika Sacré-Coeur, která leží na Montmarte, nejvyšším bodu Paříže.

Do Paříže se pořádá velké množství poznávacích zájezdů. Širokou nabídku zájezdů (nejenom) do Paříže pořádá Cestovní kancelář GEOPS.

Versailles

Město nedaleko Paříže známé pro svůj překrásný zámek, který se snažily kopírovat mnohé další zámky jako Petrodvorec v Rusku nebo Schönbrunn v Rakousku. Počátky má tento zámek na začátku 17. století, kdy zde Ludvík XIII. nechal vybudovat své venkovské sídlo.Zámek se skládá z několika částí – Jižní křídlo (vlevo), Královské nádvoří (střed), Severní křídlo (vpravo), Opera (vpravo) a Mramorové nádvoří (za Královským nádvořím). V roce 1979 byl zámek s parkem zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zámky na Loiře

V oblasti mezi Orléans a Angers se po březích řeky Loiry rozkládají tzv. „Zámky na Loiře“. Je jich kolem 120 a patří k nim např. Chambord, Chenonceau, Villandry, Blois, Azay le Rideau a další.

Francie je vhodným místem k podniknutí jakéhokoliv druhu poznávacích zájezdů. Ve Francii se nachází mnoho atraktivních míst pro turisty. Kromě těch, o kterých už jsme se zmínili, jsou to například: Alsasko, Provence, Bretaň, Ardeny, Normandie, ostrov Korsika ve Středozemním moři, který patří k Francii a další lokality.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!