Favoritem letošních Vánoc je dle portálu Kiwi.com Itálie

Minimálně čtvrtina Čechů se letošní zimu chystá do zahraničí. Téměř polovina z nich pak dle české tradice hodlá strávit svou zimní dovolenou v lyžařských destinacích, 40 % plánuje pobyt u moře a 35 % návštěvu zahraničních vánočních trhů.  Ze všech destinací na letošní období Vánoc a Nového roku vede dle rezervačních dat Kiwi.com jednoznačně Itálie, konkrétně Milán. Dle dat Kiwi.com 59 % z cestujících volí spíše kratší výlety v rozmezí do tří dnů.

Mezi nejčastěji rezervovanými destinacemi na Kiwi.com pro nadcházející týdny patří kromě Itálie také Španělsko/Kanárské ostrovy, Spojené království, Francie, Portugalsko a Nizozemí, ale i Turecko či Švédsko. Kromě evropských destinací je v první dvacítce opět Izrael, Spojené státy či Thajsko, tedy mimoevropské destinace reprezentující dlouhé lety. Jejich průměrná cena oproti minulému roku stoupla o 40 %, menší rozdíly jsou u krátkých letů, kde je patrný meziroční nárůst cen letenek o cca 23 %.

Data Kiwi.com dále ukazují, že 47 % lidí aktuálně hledá levnější dovolenkové destinace či si zkracuje samotnou délku dovolené, pravděpodobně důsledek inflace.

„Domníváme se, že i z těchto důvodů lidé preferují i v zimě bližší destinace, což je ostatně celoevropský trend. Španělsko, Itálie a Spojené království stojí v čele i v rámci celé Evropy, globálně jsou nejoblíbenějšími destinacemi Spojené státy, Thajsko, ale dále opět Itálie a Španělsko,“ komentuje aktuální trend Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické péče Kiwi.com s tím, že největšími „vánočními cestovateli“ jsou tradičně Američané, Italové, Britové a Španělé.

Do předvánoční Prahy se chystají Italové a Britové

Českou republiku během prosince a ledna navštíví nejvíce Italů, Izraelců, Britů a Američanů, a to zejména v předvánočním období. Podobně jako Češi v zahraničí, i k nám přijíždějící turisté, kteří tu stráví ne více než tři dny, a to nejčastěji těsně před svátky.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!