Egypt: Průvodce po nejlepší cenově dostupné destinaci

V poslední době se Egypt stal oblíbeným místem mezi cestovateli, a to díky jeho vynikajícímu hodnocení jakožto destinace nabízející skvělý poměr ceny a kvality podle známého průvodce Lonely Planet. S plány na otevření nových archeologických lokalit a turistických resortů se země těší na příval nových návštěvníků, očekávajících objevovat její bohatou kulturu a historii.

Egypt, oceněný za svou přitažlivost a bezpečnost, zve cestovatele, aby v zimních měsících unikli chladu a užili si slunné počasí v této fascinující zemi. „V poslední době jsme svědky proměny v oblasti cestovního ruchu, kdy do Egypta zamíří stále více lidí v touze po rozmanitých zážitcích a pocitu bezpečí,“ uvedl Ahmed Issa, ministr cestovního ruchu a historických památek. „Naším cílem je poskytnout návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou plnou odpočinku a kulturního obohacení.“ Egypt se díky tomu stává oblíbenou zimní destinací, s předpoklady dalšího nárůstu turistů v nadcházejícím období.

Muzea a historická místa

Egypt intenzivně investuje do turistických atrakcí, včetně renovací archeologických nalezišť a otevírání nových muzeí a hotelů. Mezi významné projekty patří opětovné otevření Řecko-římského muzea v Alexandrii, obnova Velké hypostylové síně v Karnaku, Údolí králů a brzké otevření Velkého egyptského muzea u Káhiry.

Od šnorchlování po kulturu

Ať už vás lákají pyramidy a historické památky, nebo preferujete relaxaci na bílých plážích Rudého moře, Egypt nabízí širokou paletu aktivit pro různé typy cestovatelů. Země přitahuje rodiny hledající all-inclusive odpočinek, dobrodružné duše toužící po nezapomenutelných zážitcích a dokonce i digitální nomády hledající cenově dostupné dlouhodobé pobyty.

Eco Nubia a udržitelnost

V duchu udržitelnosti a ekologie Egypt nabízí atrakce jako Eco Nubia, ekologický resort oceněný OSN, který slibuje spojení s přírodou a místní kulturou. Země také podporuje environmentální certifikace pro města a resorty, snažící se o minimální dopad na přírodu.

Rekordní rok v turistice

S více než 7 miliony turistů v první polovině roku 2023 a očekáváním 15 milionů návštěvníků celkem, Egypt potvrzuje své postavení jako jedna z nejatraktivnějších a nejbezpečnějších destinací, jak potvrzuje i Lonely Planet ve svém seznamu Best in Travel 2024.

Egypt tedy stojí jako země plná příležitostí pro každého, kdo hledá dovolenou spojenou s kulturou, dobrodružstvím a relaxací v jednom z nejteplejších a nejvíce pohostinných koutů světa.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!