EGYPT a jeho oblíbená letoviska

Arabská republika v severovýchodní Africe. Severní břehy Egypta omývá Středozemní moře a jihovýchodní břehy Rudé moře. Na severovýchodě rozděluje africkou a asijskou část Egypta Suezský průplav. Sousedními státy jsou na západě Libye, na jihu Súdán a na severovýchodě Izrael. Počet obyvatel se pohybuje okolo 80 milionů.

Svou rozlohou 1 milión km2 je Egypt 30. největším státem na světě. Nezávislost na Velké Británii vyhlásil Egypt již v roce 1922, což je mnohem dříve než většina jiných afrických států. 94% obyvatel tvoří muslimové a 6% vyznává koptské ortodoxní křesťanství. Hlavním městem Egypta je Káhira, zde leží jedno z egyptských letišť. Na severu země se pěstuje jedna z nejkvalitnějších bavln, která je vyvážená do celého světa. Na jihu státu leží Asuánská přehrada na Nilu, která byla postavena v roce 1971 a je důležitá hlavně pro výrobu energie. Nad touto přehradou leží město Asuán, ve kterém se nachází další z egyptských letišť.

Hurghada

Jedno z turistických měst na pobřeží Rudého moře. Tato destinace, kam se nejčastěji pořádají poznávací zájezdy v Egyptě, je blízko od Káhiry (pyramidy v Gíze a Sakkaře), chrámů v Karnaku, Luxoru a Údolí králů. Po moři se lze z přístavu v Hurghadě dostat také trajektem do Sharm El Sheikh. Každoročně tuto oblast navštěvuje okolo milionu turistů, proto v této destinaci velice vzrostla výstavba hotelů. Oblast je atraktivní hlavně kvůli nádherným písčitým plážím a podmořským korálovým útesům. Přijdou si zde na své i Češi, kteří dlouho nevydrží bez české kuchyně, a to v restauraci Praha v Sakkale, nedaleko hotelu Bella Vista. Nachází se zde také největší egyptský aquapark Titanik, přesněji v jižní hotelové zóně. Kdo by se chtěl podívat do egyptských mešit, tak jednoduché to není, protože v Hurghadě není oficiálně povolen vstup do žádné z mešit.

Marsa alam

Destinace na jihu Egypta na západním pobřeží Rudého moře.Nachází se přibližně 790 km od Káhiry a 300 km od Hurghady.Turistický ruch je zde teprve na počátku, ale díky své výhodné poloze u Rudého moře, kde moře přímo sousedí s pouští, se dá očekávat rychlý nárůst turistů. A to také kvůli tomu, že zde v roce 2001 bylo postaveno mezinárodní letiště a byla zahájena výstavba mnoha hotelů. Tato oblast je oblíbená hlavně kvůli potápění, surfování a rybaření. Hlavním lákadlem pro turisty je zde křišťálově průzračné moře, panenská příroda a korálové útesy Rudého moře, které lemují celé pobřeží.

Sharm El Sheikh

Moderní turistické centrum na jihu Sinajského poloostrova u Rudého moře. Nad mořem se tyčí rudé horské štíty. Nejlákavější je zde podmořský svět a krásné pláže. Jednou z nich je například Naama Bay. Sharm El Sheikh je ideálním místem pro potápění. Patří mezi nejrychleji se rozrůstající egyptská letoviska. K turistickým atrakcím zde patří kostel svaté Kateřiny, Mojžíšova hora Sinaj a sirné lázně. Pro potápěče potom hlavně národní park Ras Mohammed.

Taba

Tato destinace leží na severu Akabského zálivu nedaleko rozhraní 3 sousedních států: Izraele, Jordánska a Saúdské Arábie. Díky této jedinečné poloze můžete navštívit i zajímavá místa nejen v Egyptě, ale i v již jmenovaných sousedních státech. Taba je oblíbená kvůli svým podmořským pokladům, jeskyním, zátokám a panorama hor. Tato oblast je také známá díky svým nadstandardním službám a pětihvězdičkovým hotelům. V Tabě se také nachází mezinárodní letiště. V této oblasti byl spáchán v roce 2004 teroristický útok a to nedaleko hotelu Hilton.

Dovolená v Egyptě je tím pravým. Egypt nabízí nesčetné množství památek a ukazuje zcela jinou kulturu než jakou známe z Evropy. Zájezdy do Egypta jsou velice oblíbené mezi turisty na celém světě, a to dá se říct v jakémkoliv ročním období. Nejbhodnější měsíce na dovolenou v Egyptě jsou říjen, listopad, duben a květen. Během našich letních prázdnin je v Egyptě velké horko.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!