Dovolená se psem aneb pohoda pro všechny zúčastněné

Stali se našimi nejvěrnějšími kamarády a jsou nedílnou součástí naší člověčí smečky. Malý, velký, chlupatý, s rodokmenem či bez, pes je zkrátka čtyřnohý právoplatný člen rodiny a tak jej přeci nenecháte doma nebo v psím hotelu, když vy vyrážíte na prodloužený víkend či dovolenou. Abyste si však svou dovolenou užili se vším všudy a rádi jste se vraceli a byli také vítáni, připravili jsme pro vás pár ověřených doporučení, jak si užít dovolenou s vašim chlupatým kamarádem.

S pejskem jen tam, kde je vítán

V dnešní moderní době se na vašeho čtyřnohého kamaráda pohlíží ne jako na vetřelce, ale téměř jako na hosta. Často jím i vlastně je, když za něj musíte zaplatit – i když často symbolický – poplatek za ubytování. Pokud tedy vlastníte psa, vůbec nemusíte zůstávat doma a podřizovat mu své dovolenkové plány. Naopak, vstřícnost hoteliérů, majitelů chalup, chat i apartmánů je rok od roku přívětivější a tak si svého pejska můžete vzít klidně i do luxusních hotelů. Držte se však vždy pravidla, že pejsek patří jen tam, kde o něj stojí.

Zapomeňte tedy na tajné propašovávání vašeho chlupáče přes recepci. Je bláhové se domnívat, že si ho nikdo nevšimne a dřív či později se jeho přítomnost stejně provalí a vy můžete mít z ostudy kabát. Vždy a všude se tedy předem informujte, zda je pejsek vítán a pak jeho přítomnost pyšně přiznejte. Budete se divit, jakého pěkného uvítání se mu leckdy dostane 🙂

Chovejte se stejně jako doma – ideálně ještě o špetku lépe

Tedy alespoň předpokládáme, že doma se ke svým věcem chováte hezky a tak, aby vám vydržely stále krásné. Určitě pejska nenecháváte vykonávat potřebu na koberec, z bahnité procházky mu otřete tlapky a pokud s vámi spí v posteli, pak jen když je  voňavější a čistší než vy sami. I když na dovolené byste do postele a na pohovku svého psa pouštět neměli vůbec. Pokud si tuto libůstku neodpustíte ani na dovolené, přibalte s sebou pár přehozů přes pohovky či křesla a klidně i vlastní povlečení – sami víte, jak se u vás doma těžko zbavujete zvířecích chlupů.

Není snad nic horšího, než být někde hostem – byť platícím – a mít pocit, že můžu naprosto všechno = však on to někdo uklidí. Po pár takovýchto zkušenostech majitel ubytovacího zařízení úplně zruší možnost ubytování s psím miláčkem a vám i všem dalším milovníkům pejsků ubude další krásné místo, kde všichni pohromadě můžete trávit dovolenou.

Ohleduplnost je slušnost a známka dobrého vychování

A nemyslíme tím vašeho pejska, ale především vás samotné, jako psí majitele. Na vás je zajistit, aby váš pejsek neobtěžoval okolí – ne každý je stejně nadšený pejskař jako vy, a i někteří pejskaři nejsou nakloněni všem kouskům některých „kolegů“. Proto se řiďte jednoduchým a ověřeným pravidlem o tom, že nemáme činit nic, co nechceme aby druzí činili nám. Pokud pejsek nesnáší samotu, určitě ho v pokoji nenechávejte o samotě, druhý den byste už mohli mít kufry na chodbě.

Do restaurace s pejskem choďte jen po předešlém domluvě a v celém areálu, a to včetně venkovní části, pejska voďte na vodítku. I když jej dobře znáte, nevíte, jak bude snášet jiné prostředí nebo kde se náhle vyloupne rozverné dítko a zatahá ho za ocásek. Vlastní ohleduplností předejdete neshodám a nedorozumění a svou dovolenou si užijete v pohodě a v klidu.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!