Dokonalou dovolenou u moře si užijete v portugalském Algarve

Pro dovolenou u moře si Češi nejčastěji volí Chorvatsko, Itálii nebo Řecko. Nádhernou pláž, vynikající jídlo a jedinečnou atmosféru si můžete užít také v Portugalsku. Algarve je proslulá část této země, kde se můžete podívat na jednu z nejkrásnějších pláží Evropy. A při tom ochutnat typickou portugalskou kuchyni nebo klasickou architekturu.

Na co se můžete těšit v Algarve?

Pláže se táhnou po celém obvodu jižního pobřeží. Jejich krása, jemný písek a čistá voda přilákají nejednoho z nás. V blízkosti najdete také pískovcové útesy, které jinde v zemi neuvidíte. Turistický ruch je pro Algarve hlavním přísunem peněz, a proto se můžete těšit na luxusní hotely s all-inclusive službami. Portugalci jsou zvyklí na velmi uvolněný životní styl, což by vás nemělo překvapit.

Nádherné pláž vás bude lákat k tomu, abyste se jen koupali, potápěli a odpočívali na písku. Pro rodiny s dětmi jde o ideální místo, protože se vaše děti zaručeně zabaví a užijí si pláž a vodu naplno. Kromě toho se můžete projít po městě, ochutnat místní speciality a ochutnat pravé Portugalsko. Garantujeme vám, že jejich jídlem nebudete zklamaní.

Noční život pro nezadané, páry i skupiny přátel

Město Faro se nachází jen kousek od Algarve. Právě zde si můžete užít nejen obchůdky a místní atmosféru, ale také bohatý noční život. Místní diskotéky jsou proslulé po celém Portugalsku. Jestli plánujete dovolenou se skupinou přátel a chcete se pořádně bavit, měli byste vyrazit právě sem. Kluby zde otevírají kolem jedné nebo druhé ráno a zavírají okolo osmé hodiny ráno. Zábava je zde proto zaručena!

Další jedinečné pláže v Portugalsku

Algarve rozhodně není jedinou krásnou pláží v Portugalsku. Při dovolené na Pyrenejském poloostrově se můžete podívat také na pláž Porto Santo na ostrovech Madeira. Madeira ale nabízí také pláž Seixal, která je obklopena čistou přírodou a útesy. Tyto pláže se umístily na seznamu nejkrásnějších pláží v Evropě, takže byste je neměli minout při svých cestách.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!