Co navštívit v Amsterdamu, abyste odjížděli z města s nadšením?

Amsterdam je známý svými dřeváky, čokoládou, jídlem a květinami. Navíc se ve městě nachází mnoho nádherných míst kolem řeky, která protéká městem. Podívejme se na pár míst, která byste měli navštívit, i když budete ve městě jen na pár dní. Když je uvidíte, zaručeně nebudete odjíždět domů zklamaní.

Dům Anny Frankové a náměstí Dam

Příběh Anny Frankové většina z nás zná z hodin dějepisu. Možná jste dokonce četli její deníky. Na adrese Prinsengracht 263 se můžete podívat do přístavku, kde se mladá dívka skrývala a psala své deníky. Návštěva tohoto místa ve vás probudí mnoho silných emocí.

Náměstí Dam je hlavním náměstím Amsterdamu. Při jeho návštěvě nezapomeňte na Královský palác, který se zde nachází a stojí za prohlídku. Náměstí samotné pochází ze 13. století a uprostřed stojí památník pro nizozemské vojáky a členy odboje z druhé světové války. Toto místo je srdcem celého města, takže byste sem měli zavítat při svém výletu.

Jordaan a Oude Kerk

Co je Jordaan? Jde o čtvrť, kde najdete nádhernou architekturu, jedinečné restaurace a obchody. Možná jde o podivné doporučení na výlet, ale procházka touto čtvrtí se vám zaryje do vzpomínek a po návratu domů budete s nadšením přátelům vyprávět, jak krásné to tam bylo.

Kostel v centru Amsterdamu jménem Oude Kerk vznikl ve 13. století. Najdete ho ve čtvrti Red Light District, která je pro město velmi důležitá. Navíc se jedná o nejstarší budovu, kterou najdete v celém městě! A každou neděli se zde stále konají tradiční mše.

Vondelpark a květinový trh Bloemenkarkt

Pro dotek přírody navštivte Vondelpark. Jde o největší městský park ve městě a zároveň nejpopulárnější park v Nizozemsku. Procházka parkem vás dokonale uklidní. Projít se můžete pod stromy, kolem malebného rybníčku a posedět v krásném altánku obklopeném květinami.

S květinami je spojený také slavný květinový trh, který je přístupný po celý rok každý den. Bloemenmarket najdete u kanálu Singel, kde najdete stovky květin nejrůznějších velikostí, tvarů, barev i vůní. Navíc si zde můžete koupit cibulky tulipánů nebo jiných rostlin a dovézt si je domů a vysadit na vlastní zahradě.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!