Chcete pořádný adrenalin? Zkuste potápění s krokodýli!

Patříte mezi dobrodruhy, kteří nechtějí na dovolené jen odpočívat? Austrálie vám nabízí nejen možnosti, jako je potápění, surfování nebo turistiku. Můžete se také potápět s krokodýli. Je pouze na vás, jestli se dokážete ponořit do vody ve skleněné nádobě hned vedle obrovského krokodýla, který má na délku několik metrů. Tohle dovedou jen nejodvážnější z nás.

Co je Cage of Death a kde ji najdete?

Klec smrti je krásný název, který dali této atrakci v zajímavém zařízení jménem Crocosaurus Cove. Toto místo je jediné, kde se můžete dostat takto blízko ke krokodýlům. Tuto netradiční zoologickou zahradu najdete v srdce Darwin City v Austrálii. Jestli chcete zažít netradiční zážitek, měli byste sem vyrazit. Místní dělají asi 12 ponoření za den, ale musíte se na ně objednat předem. O tuto adrenalinovou atrakci je obrovský zájem a přijíždí sem kvůli tomu lidé z celého světa.

Adrenalin, který jinde na světě nezažijete

Crocosaurus Cove je jedinečným místem, které jinde na světě nenajdete. Zaměstnanci se snaží, aby byl krokodýl vždy aktivní a návštěvníci si své potápění užili naplno. Jejich hlavním cílem je ovšem osvěta o těchto nádherných zvířatech. A věřte tomu, že po strávení i pár minut ve vodě s krokodýlem si ho budete vážit mnohem více a jejich život i ochrana vás budou zajímat. Navíc získáte zážitek, o kterém nemůže vyprávět každý. Ne každý by do skleněného válce totiž vlezl.

Krokodýli jsou fascinující zvířata, která bychom měli chránit

Tito prehistoričtí obři jsou poslední známkou dinosaurů, kteří přežili až do dnešních dnů. Bohužel jim hrozí velké riziko, protože se jejich počty na světě neustále zmenšují. Jejich ochrana a ochrana jejich přirozeného prostředí je klíčová pro zachování našich dinosaurů. Po potápění s těmito zvířaty se na ně budete dívat jinak a v centru zjistíte, proč jsou důležití pro celý ekosystém. Dozvíte se i mnoho dalších informací a možností, jak tyto majestátní obry chránit.

Zdroj / foto: crocosauruscove.com

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!