Chcete na svých cestách navštívit nejkrásnější místa Evropy? Zajeďte sem!

V celé Evropě se nachází miliony kouzelných míst, která můžete navštívit. Některá z nich jsou ale vyhlášena mezi cestovateli. Přinášíme vám seznam nejkrásnějších míst, na která byste při svých cestách neměli zapomínat. Nezáleží na tom, do jakého koutu našeho kontinentu se vydáte. Vždy můžete potkat kouzelná místa, která budou na fotkách vypadat božsky.

Jih Evropy nabízí hodně barev i historie

Itálie je známá bohatou historií a nádhernými plážemi. Jestli chcete do své dovolené vnést více barvy, podívejte se do města Manarola. Jde o malebné městečko postavené na skále, které hraje barvami. V noci je na město nádherný pohled, ale i přes den si užijete pohled na pestrobarevné fasády místních domů.

Historii Itálie můžete obdivovat u dómu Santa Maria Del Fiore ve Florencii. Stavba této budovy začala na konci 13. století. Toskánská města tehdy soutěžila o to, kdo postaví větší dóm a tato budova spor vyhrála. Při prohlídce hledejte býčí hlavu, která funguje jako chrlič. Jde o jedinečný kousek, který jinde neuvidíte.

Jedinečná místa u našich sousedů

Německo i Rakousko nabízí mnoho kouzelných míst. Začněte návštěvou zámku Neuschwanstein v Německu, kde se budete cítit jako v pohádce. Dalším kouzelným místem v Německu je Rakotz Bridge, jehož fotky jste už zaručeně viděli na sociálních sítích. S odrazem ve vodě tvoří dokonalý kruh a společně s okolím tvoří dojem, jako byste stáli na místě ve fantasy filmu. V Rakousku nezapomeňte navštívit město Hallstatt, které vypadá jako z překrásné pohlednice.

Severská krása přinese do vašich cest jedinečnou atmosféru

Útes Trolltunga v Norsku je zakončením hned několika turistických stezek. Při návštěvě spojit adrenalin s magickým výhledem do okolí. Skály, jezero i zeleň budou na fotkách vypadat úžasně. Jestli chcete vidět něco velmi speciálního, vydejte se na dovolenou na Island. Ledovcová laguna Jökulsárlón je místem, které milují místní i turisté. Oplývá mystickou atmosférou. Fakt, že se ledovcové jezero nachází na sopečném ostrově, dokáže zaskočit i zkušené cestovatele.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!