Cestování na vlastní pěst přináší dobrodružství a nízké náklady

Hodně lidí se spoléhá na služby cestovních kanceláří, protože mají strach si zařídit cestu do zahraničí sami. Překonejte svůj strach a užijte si cestování na vlastní pěst, které vám přinese jedinečné zážitky, svobodu a plnější peněženku. Nebudete totiž platit někomu, aby koupil letenky a zajistil ubytování za vás. A program si sestavíte podle sebe. Dneska se mrkneme na výhody cestování bez cestovní kanceláře a pár šikovných tipů na cesty.

Svoboda a cena jsou hlavní důvody pro dovolenou bez cestovky

Cestovní kancelář si řekne za své služby poměrně velkou částku, kterou platit vůbec nemusíte. Navíc vždy vybírají dražší ubytování i restaurace. Jestli si chcete užít low cost dovolenou, měli byste vyrazit na vlastní pěst. Váš bankovní účet vám zaručeně poděkuje a budete mít více peněz na to, abyste je utratili na zážitcích během dovolené.

Obrovskou výhodou cestování bez cestovní kanceláře je rozhodně svoboda. Cestovka vám vždy připraví vhodný program na celou dovolenou a místa, která byste měli navštívit. Navíc musíte zůstat jen v dané lokalitě a nemůžete se podívat nikam jinam, protože máte zaplacený jeden hotel v určitém městě. Nenechte se na dovolené omezovat a dělejte, co si jen budete přát!

Zážitky na vás čekají na každém kroku

Klasická dovolená s cestovní kanceláří střídá jen hotel, pláž, restauraci a znovu hotel. Sice si hezky odpočinete, ale nic z daného města neuvidíte. Získejte šanci se toulat po městě, objevovat památky a získávat zážitky na celý život. Nespoléhejte se na cestovní kancelář a vydejte se na neplánované dobrodružství. Možná uvidíte místa, kam se většina lidí nikdy nepodívá.

Tipy pro low cost cestování

Hlavní tip pro levnou dovolenou, je včasný nákup letenek. Využijte vyhledávače levných letenek a plánujte 4-11 týdnů dopředu. Cestujte tam, kde je to levné. To hodně sníží náklady. Neutrácejte za drahé jídlo a zkuste najít výhodné ubytování na Airbnb. A při nakupování na tržnicích vždy smlouvejte. Uvidíte, že nakoupíte mnohem levněji.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!