Dovolená v ČR: České Budějovice

Malebné náměstí s nepřehlédnutelnou Černou věží, strategická poloha města, v jehož okolí je spousta kulturních památek, hradů, zámků a tvrzí, to jsou České Budějovice, město, které si v plánech vaší dovolené zaslouží minimálně prodloužený víkend.

Historický klenot

Dominantou Českých Budějovic, kulturní metropole Jihočeského kraje,  je bezesporu kouzelné a rozhlehlé Náměstí Přemysla Otakara II. s jedinečnou Samsonovou kašnou, lemované barokními domy tvořící jedinečné podloubí. Město je protkáno spoustou malebných mostů, které se tyčí nad řekami Vltavou a Malší, které si svůj soutok našly právě v Českých Budějovicích. Nespočet galerií, muzeí, kašen a fontán, kostelů a kaplí a také Dominikánský klášter uspokojí i toho nejnáročnějšího milovníka historie. Pokud zatoužíte po dobrém jídle, rozhodně nevynechejte návštěvu známých Masných krámů, kde na vás atmosféra dávných časů stylově zapůsobí. Za zmínku stojí také dochované pozůstatky středověkého opevnění třeba s Rabštejnskou věží, které dokonale dokreslí kouzlo tohoto úchvatného města.

Zábava pro malé i velké

Když vás historie i výlety omrzí a zatoužíte po změně i relaxaci, České Budějovice nabízí neotřelé zážitky pro celou rodinu třeba v rozlehlém zábavním parku Hopsárium, uzpůsobeném pro nejmenší i dospěláky, včetně relaxační zóny pro rodiče. V horkých letních dnech obzvlášť pánská část ocení návštěvu Pivovaru Budějovický Budvar, všichni pak můžete večer navštívit hvězdárnu a planetárium.

Pokud jste sportovci tělem i duší a na dovolené neradi zahálíte, pak jako cyklista či in-line bruslař oceníte 9 cyklistických tras, které prochází městem či příjemné osvěžení v městském koupališti nebo přírodní koupání v Nemanickém rybníku. Pokud toužíte po adrenalinu, můžete vyzkoušet Vodácké centrum České Budějovice a na vlastní kůži zkusit oblíbený rafting, dokonce i s možností doprovodu lektora pro skutečné začátečníky.

Výlety do okolí na které nezapomenete 

Okolí Českých Budějovic je doslova nabité zážitkovou turistikou, kterou si nemůžete nechat ujít. Snadno můžete vybírat z mnoha míst, za kterými  z Českých Budějovic vyjedete na výlet.  Ať už to budou romantické zámky Hluboká nad Vltavou, Stráž nad Nežárkou, Červená Lhota, Kardašova Řečice, Třeboň nebo Český Krumlov plný romantických uliček, vzpomínky na tuto dovolenou ve vás rozhodně neupadnou v zapomnění.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!