Canyoning ve Slovinsku vám zajistí adrenalinové zážitky na celý život

V Evropě i ve světě si můžete vyzkoušet nespočet adrenalinových aktivit. Canyoning je úžasnou aktivitou, kterou zvládne každý dobrodruh. Jestli máte rádi skály a vodu, tento sport je pro vás naprosto ideální. Navíc je v Evropě mnoho míst, kde ho můžete provádět. Slovinsko patří mezi nejlepší země na canyoning. Jaká místa si přesně vybrat?

Co je canyoning?

Jednoduše se jedná o pokoření kaňonů a horských řek. Tok řeky scházíte po proudu a využíváte k tomu nejrůznějších technik. V některých úsecích se do vody skáče, plave, přelézají se velké kameny nebo se slaňují stěny skal nebo vodopádů. Vždy záleží na konkrétní trase, kterou budete absolvovat. Těšit se ale můžete na mnoho technik a zaručeně adrenalin, který zažije každý. Fanoušci plavání, horolezectví a dobrodružství se budou mít při tomto sportu nejlépe.

Nejlepší místa na Slovinsku

Slovinsko je u lidí, kteří tento sport dělají, nejoblíbenější zemí v Evropě. Zde najdete čtyři nádherná místa, kde je canyoning nejlepší. Jedná se o údolí řeky Soči, jezero Sohinj, řeku Savinja a kamnické Alpy v regionu Pohorje. Tato místa vám doporučí každý, kdo se sportu věnuje. Slovinsko je obecně nádherné a jeho přírodu si užijete. Na těchto místem většinou lidi nepotkáte, takže budete mít řeku nebo jezero pro sebe jen se skupinou, se kterou na canyoning vyrazíte.

Co budete potřebovat pro adrenalinový zážitek?

Zaručeně potřebujete zkušené lidi, kteří vám půjčí veškeré vybavení a řeknou vám, co máte v terénu dělat. Průvodce je nutný, protože jinak byste si mohli při tomto sportu velmi ošklivě ublížit nebo se dokonce zabít. Průvodci znají dané vody a přesně ví, kde se může slézt dolů nebo skočit do vody. Na vlastní pěst byste se nikdy neměli do canyoningu pouštět. Hlavně ze začátku byste to dělat neměli. Naštěstí v Čechách najdete společnosti, které pořádají výlety na Slovinsko i jinak za tímto adrenalinovým zážitkem.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!