Boží Dar – srdce Krušných hor, kde mohou děti poslat dopis Ježíškovi

Karlovy Vary jsou známé po celém světě a mnoho lidí je pravidelně navštěvuje při svých výletech nebo dovolených. Mnoho lidí ale netuší, že jen kousek od nich se nachází nejvýše položené město Krušných hor, Boží Dar. Proč byste se měli vydat do tohoto krásného městečka? Těšit se můžete na historické hotely, úžasné místo pivo a nádhernou přírodu na každém kroku.

Vydejte se po stopách Ježíška

Ježíškova cesta nebude zábavná jen pro děti, ale také pro rodiče. V infocentru si můžete vzít plánek cesty a Ježíškův pas. Do toho můžete na cestě zaznamenávat odpovědi na rébusy, které jsou skryté v jednotlivých zastávkách na trase. Vybrat si můžete trasu dlouhou 6 nebo 13 kilometrů. Po celé délce trasy jsou skluzavky, dřevěné sochy, kolotoče, houpačky a další atrakce pro děti.

Až budete stát u infocentra v Božím Daru, zaručeně si všimnete jedné velké zajímavosti. Jedná se o obrovskou schránku na dopisy, která je určena na dětská přání pro Ježíška. Bez ohledu na to, v jakém ročním období pojedete do Božího Daru, děti mohou napsat dopis nebo nakreslit obrázek pro Ježíška a vhodit ho do této obří schránky. Navštívit zde můžete také:

  • Božídarské rašeliniště (3,2 km),
  • pivovar Červený vlk Boží Dar,
  • Boží vyhlídka (cestou na Klínovec),
  • Štola Johannes.

Úžasná dovolená v létě i v zimě

Možná si myslíte, že Krušné hory jsou ideálním místem jen pro zimní dovolenou na lyžování a běžky, není to pravda. V létě si můžete udělat nádherné procházky po okolí. Jestli si chcete udělat krásný výšlap, Klínovec pro vás bude ideální. Přímo z města se můžete vydat na 4 km dlouhou trasu, při které se můžete těšit na neustálé stoupání.

Na vrcholu ve výšce 1244 metrů nad mořem se můžete těšit na rozhlednu a o malý kousek níže se můžete posilnit v restauraci. Z Božího Daru na Klínovec nemusíte absolvovat celou cestu pěšky. Dojet můžete až pod kopec a vyšlápnout si jen kousek na vrchol, ze kterého je jedinečný výhled do okolí. Jezdí sem také lanovky, takže máte hned několik způsobů, jak se dostat na vrchol.

Zdroj / foto: bozidar.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!