8 tipů na výlety v okolí Brna

Brno, moravská metropole, je známo svou živou kulturou, historií a blízkostí nádherných přírodních a kulturních památek. Pokud hledáte inspiraci na jednodenní výlety v tomto regionu, jste na správném místě. Přinášíme vám 8 tipů, které vám odhalí krásu a rozmanitost jihomoravského regionu.

Moravský Kras

Jedním z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů v okolí Brna je Moravský Kras. Tento krasový systém nabízí návštěvníkům kouzelné jeskyně, propasti a čistou přírodu. Nejznámější jeskyní je Punkevní jeskyně s prohlídkovou trasou a plavbou po podzemní řece Punkvě. Nezapomeňte navštívit i Macochu, propast obklopenou legendami.

Zámek Lednice

Lednicko-valtický areál je zapsán na seznamu UNESCO a zámek Lednice je jeho největším klenotem. Tento zámek ve stylu anglické neogotiky je obklopen rozsáhlým parkem, který láká k procházkám a objevování romantických zákoutí, jako je Minaret nebo umělá zřícenina. Ideální místo pro milovníky historie a přírody.

Austerlitz a Slavkovský zámek

Místo proslavené Napoleonovou bitvou u Slavkova, známé také jako Bitva tří císařů. Slavkovský zámek s krásnou barokní zahradou je ideálním místem pro milovníky historie. Navštivte také památník míru na Prackém kopci, který připomíná události bitvy.

Pálava a Mikulov

Malebná krajina chráněné krajinné oblasti Pálava a historické město Mikulov nabízejí úchvatné výhledy na vinice, vápencové útvary a zříceniny. Mikulovský zámek a Dietrichsteinská hrobka jsou klenoty tohoto regionu. Pro milovníky vína je tato oblast pravým rájem.

Znojemsko a Národní park Podyjí

Historické město Znojmo s nádherným historickým jádrem a blízkostí Národního parku Podyjí, jednoho z nejkrásnějších údolí řeky Dyje, je skvělou destinací pro ty, kteří milují kombinaci přírody a historie. Nezapomeňte ochutnat místní výborná vína.

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada není jen oblíbeným místem pro letní koupání, ale i pro pěší a cyklistické výlety. Na jejím břehu najdete hrad Veveří, který je ideálním cílem pro rodinný výlet. Můžete se sem vydat lodí z přístaviště a užít si krásný výlet po vodě.

Rosice a okolí

Tento region nabízí několik historických a přírodních skvostů. Rosický zámek, barokní perla, je obklopený krásným parkem. V okolí Rosic najdete také řadu malebných vesniček a přírodních památek, jako jsou jeskyně v Křtinách nebo již zmíněný Moravský Kras.

Rajhradský klášter

Pro milovníky historie a architektury je Rajhradský klášter, nejstarší benediktinský klášter na Moravě, povinnou zastávkou. Klášterní muzeum představuje bohatou historii regionu a v klášterní knihovně najdete unikátní sbírku rukopisů a starých tisků.

Brno a jeho okolí nabízí nesčetné možnosti pro jednodenní výlety. Ať už máte rádi historii, přírodu, nebo jen chcete strávit den mimo město, tato místa vám nabídnou nezapomenutelné zážitky.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!