8 míst, která musíte navštívit při dovolené v Nizozemsku

Nizozemsko, země tulipánů, větrných mlýnů a půvabných kanálů, je ideálním cílem pro každého cestovatele. Tato malebná země skýtá pestrou paletu zážitků pro návštěvníky všech věkových skupin. Zde je 8 míst, která by neměla chybět na vašem seznamu při dovolené v Nizozemsku.

1) Amsterdam: Skvostná metropole kanálů a kultur

Amsterdam, hlavní město Nizozemska, je neodmyslitelně spojeno s elegantními kanály a bohatou kulturou. Projděte se po úzkých uličkách, navštivte slavné Van Goghovo muzeum a nevynechejte procházku po čtvrti Jordaan. Zároveň si můžete užít relaxaci u kanálů a sledovat městský život plující kolem vás.

2) Keukenhof: Rajská zahrada plná tulipánů

Jaro v Nizozemsku znamená jediné – sezóna tulipánů. Keukenhof, známý také jako Zahrada Evropy, je domovem milionů tulipánů různých barev a odrůd. Tato zahrada je otevřená jen několik týdnů v roce, takže si určitě naplánujte návštěvu v této sezóně.

3) Giethoorn: Benátky severu

Giethoorn, nazývané také „Benátky Severu,“ je malebná vesnice, kde místo silnic najdete kanály. Domky s doškovými střechami, které jsou spojeny mosty, tvoří nádhernou kulisu. Nejlepší způsob, jak prozkoumat tuto oblast, je pronajmout si lodě a projet se po kanálech.

4) Kinderdijk: Klenot větrných mlýnů

Nizozemsko je také známé svými větrnými mlýny. V Kinderdijku naleznete jedenáct větrných mlýnů, které jsou zařazeny na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tyto majestátní struktury poskytují pohled do minulosti a důležitého vztahu Nizozemska k vodě.

5) Rotterdam: Moderní metropole architektury

Pro kontrast k historickému Amsterdamu navštivte Rotterdam, město moderní architektury a urbanismu. Ikony jako Markthal a Erasmusův most lákají architektonické nadšence. Nezapomeňte si udělat projížďku po řece Maas a obdivovat panoramatické výhledy.

6) Zaanse Schans: Cesta do minulosti

Pokud jste vždy chtěli vědět, jak vypadala Nizozemská vesnice ve 18. a 19. století, Zaanse Schans je tím správným místem. Autentické dobové domky, tradiční řemesla a funkční větrné mlýny vytvářejí fascinující atmosféru.

7) Utrecht: Středověký skvost s nebeskou věží

Utrecht, jedno z nejstarších měst Nizozemska, je domovem impozantní gotické katedrály s věží, která nabízí dechberoucí výhled na město. Procházejte se po úzkých uličkách a objevujte historické poklady tohoto klenotu středověké architektury.

8) Haag: kombinace kultury a politiky

Haag je politickým srdcem Nizozemska a sídlem královské rodiny. Navštivte Královský palác a procházejte se krásnými parky. Haag zároveň nabízí širokou škálu muzeí a galerií, včetně slavného Mauritshuis, kde můžete obdivovat mistrovská díla Vermeera a Rembrandta.

Z Nizozemska si odnesete nejen nezapomenutelné fotografie, ale i bohatou paletu zážitků a dojmů. Od historie po modernu, od malebných vesnic po pulzující města – tato země má pro každého něco k nabídnutí.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!