5 přírodních zázraků, ze kterých oči přechází

Příroda je nejlepší věc, jakou v životě máme. Měli bychom si jí vážit a obdivovat její dary. Po celém světě je příroda naprosto nádherná a dobrou zprávou je, že tato místa můžete vidět na vlastní oči. Na první pohled mohou fotky vypadat, že jsou upravené ve Photoshopu, ale není to pravda. Taková krása na zemi doopravdy existuje. Poradíme vám, kam se za ní vydat.

Vodopád Havasu a gejzír Fly

Ve Spojených státech najdete u města Supai vodopád, který miluje celý svět. V oblasti Grand Canyonu se nachází jezírko, do kterého dopadá voda z výšky 37 metrů. Pohled na tento jev je neuvěřitelný. Vodopád má navíc azurově modrou barvu, která vás očaruje na první pohled.

Ve státech najdete ještě jedno nádherné místo, které nesmíte minout. Gejzír Fly vypadá jako obraz od velmi talentovaného malíře. Nebudete ani věřit, že je to místo skutečné. A dokonce v okolí najdete i jezírka, ve kterých se můžete vykoupat. Toto místo přitom nezná příliš mnoho turistů ani místních lidí.

Laguna Colorada a Caño Cristales

Bolívie nabízí hodně krásných míst. Laguna Colorada patří mezi největší zajímavosti této země. Rudé řasy zde vykouzlily krvavě rudé jezero, které každoročně přitahuje pozornost stovek plameňáků a dalších živočichů. Díky tomu se můžete těšit na neuvěřitelnou podívanou.

Hledáte nejkrásnější řeku? Najdete ji v Kolumbii. I tato řeka je netradičně zbarvená. A v tomto případě za to také mohou šikovné řasy. Nenajdete tu ale jen červenou. Kromě ní se v řece objevuje také bílá, zelený mech, písek nebo růžové květy řas, které jsou jinak červené. Tyto barvy a bohatá flóra láká hodně zvířat, které můžete při návštěvě tohoto místa pozorovat.

Jezero Hillier

Austrálie je známá nádhernou pouští a pořádnými vlnami pro surfaře. Najdete zde ale také jezero, které má velmi netradiční barvu. Navíc je velmi mělké, takže se v něm rozhodně neutopí ani nejmenší děti. Jezero je sytě růžové a přitahuje pozornost celého světa. Vědci nedovedou říct, co jeho barvu způsobuje, ale pravděpodobně za tím stojí sůl a organismy, které mají jezero jako svůj domov.

Zdroj/ foto: wikipedia.org

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!