5 jarních cestovatelských tipů na výlety po Česku

Zima sice ještě neskončila, ale pokud se již nemůžete dočkat příchodu jara, naplánujte si výlet po krásách Česka již nyní. Pokud vám došly nápady, ubezpečujeme vás, že máte na výběr z mnoha nádherných míst, která stojí za návštěvu. Inspirujte se následujícími tipy na výlety a vydejte se vstříc novým zážitkům společně s rodinou či partou nejlepších přátel.

1) Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn je fenomén. Patří mezi z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Nachází se jen asi 30 km od Prahy a jeho stavba započala již za vlády Karla IV. ve 14. století. Karlštejn je bezesporu jedním z nejkrásnějších hradů v Čechách a návštěvníkům nabízí spoustu úžasných míst k prozkoumání. Nevynechte kapli Svatého Kříže, Velkou věž a Císařský palác.

A protože je Karlštejnsko atraktivní turistickou oblastí i z mnoha dalších důvodů (nachází se zde např. vápencové lomy Amerika, Bubovické vodopády, zřícenina hradu Tetín a mnohá další skvělá místa pro výlety), rezervujte si ubytování v penzionu Karlštejn a prožijte zde minimálně prodloužený víkend.

2) Český Krumlov

Český Krumlov je nádherné historické město nacházející se v jižních Čechách. Proslul svým půvabným středověkým centrem, které se nachází na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město je plné úzkých uliček, historických domů a nádherného hradu.

3) Prachovské skály

Prachovské skály jsou národní přírodní památka nacházející se v Českém ráji. Pískovcová skalní oblast je se nachází v 300-462 m. n. m. a momentálně nabízí tři turistické okruhy. Představuje skvělé místo pro běžnou turistiku i adrenalinové lezení.

4) Moravský kras

Moravský kras je rozlehlý krasový útvar nacházející se na jižní Moravě. Láká na mnoho krásných jeskyní, jako například Punkevní jeskyně a Kateřinská jeskyně, jejich prostředí vám vyrazí dech. Oblast Moravského krasu je také dobrou volbou pro turistiku a cykloturistiku.

5) Karlovy Vary

Nejznámější lázeňské město v České republice? Karlovy Vary! Unikátní město s lázeňskými domy, parky a nádhernými kolonádami vás doslova pohltí. Karlovy Vary jsou také známé svými minerálními prameny, které jsou považovány za léčivé. Pití zdejší vody je považováno za nejdůležitější součást léčebné procedury.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!