3 nádherná místa, kde nepotkáte téměř žádné turisty

Místa, která si dnes představíme, nejsou zcela neznámá. Nemíří na ně ale davy turistů, kterými byste se museli proplétat na každém kroku. Tyto destinace jsou překrásné, i když je tolik lidí zatím nezná. Jestli si chcete naplánovat klidnou dovolenou bez stresu a obrovského množství turistů, měli byste vyrazit na tato tři úchvatná místa. Všechna nabízí dokonalou dovolenou pro zamilované páry, rodiny i skupiny přátel. A nepotkáte tam hlavu na hlavě.

Con Dao ve Vietnamu

Vietnamské pobřeží a ostrovy nejsou příliš známé. Con Dao je malé souostroví, kde najdete azurové moře, písečné pláže a bujnou zeleň na každém kroku. Když sem vyrazíte ve správnou dobu, můžete pozorovat líhnutí mořských želv. Největším ostrovem je Con Son, který se po mnoho let používal jako místo pro politické vězně. Dnes jde o jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu, které můžete navštívit. S rodinou i přáteli si zde užijete nádhernou přírodu i pohodové obyvatele.

Mondulkiri v Kambodže

Kambodža je známá pro svá neuvěřitelná vedra. Pokud ji chcete objevovat v příjemných teplotách, měli byste vyrazit do provincie Mondulkiri. Uvidíte nádherné vodopády, neporušenou džungli, zlaté doly a romantické výhledy. Každý den sen přijede jen jeden malý mikrobus s pár turisty, takže se nemusíte obávat žádných davů. A místní lidé jsou velmi pohostinní a milí. Navíc uvidíte Kambodžu z úplně jiného pohledu, když vyrazíte do zarostlých horských kopců.

Jerevan v Arménii

Arménie je rájem pro milovníky exotiky, i když o tom většina lidí vůbec netuší. Jerevan je hlavní město Arménie, ale hodně turistů zde nepotkáte. Tomuto místu se říká „růžové město“, protože je většina budov postavena ze sopečné látky, která má růžovou barvu. Romantická atmosféra vás zde dostane velmi rychle a budete si ji užívat na každém kroku. Při komunikaci s místními si postačíte se základy ruštiny, ale zaručeně najdete i jedince, kteří budou umět anglicky.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!