Získejte zážitky na celý život v unikátní a exotické Kostarice

Kostarika je exotickým ostrovem, do kterého míří stále více turistů. Není se čemu divit, protože jde o místo s jedinečnou přírodou, kulturou i jídlem. Užít si můžete bělostné pláže, čistou vodu i neporušenou přírodu. Co dělat na tomto ostrově, abyste viděli a zažili co nejvíc? Poradíme vám, do čeho se můžete na tomto tradičním, ekologickém ostrově pustit.

Dokonalé místo pro turisty i milovníky vodních sportů

Kostarika není velká. Najdete zde mnoho treků v národních parcích, které vás zavedou do čisté přírody. Uvidíte nespočet zvířat, ptáků i rostlin. Navíc si můžete udělat výšlap na nejvyšší horu Kostariky, Cerro Chato. Dovolená rozhodně nemusí být jen o odpočinku na pláži, i když ten si zde užijete naplno. Až vás omrzí, můžete zkusit místní treky nebo vodní radovánky.

Kostarika je proslulá překrásnými plážemi a vlnami ideálními pro surfování. Navíc tu najdete pláže pro začátečníky s menšími vlnami i pro pokročilé, kde si užijete celkem velké vlny. Nejlepší místo pro surfování je město Jacó na pobřeží Tichého oceánu. Najdete tu také surfařské centrum, kde vám se vším pomohou. Další možností je šnorchlování nebo potápění, protože život pod vodou je stejně zajímavý jako život na samotném ostrově.

Chcete se pobavit nebo zažít pořádný adrenalin?

Noční život v San Jose jen kvete. Najdete zde hodně hospod a barů. Všechny se nachází blízko dalších, takže si můžete vybrat místo, které se vám bude zamlouvat nejvíce. Pro skupiny přátel jde o ideální místo, protože můžou během dne surfovat a během noci se bavit a tančit. Ve velkých hotelech si užijete také obrovské párty, které se zde konají každou noc.

Kostarika je skvělým místem i pro milovníky adrenalinu. Vnitrozemí ostrova nabízí mnoho aktivit, např. zipline, bungee jumping nebo rafting v divokých peřejích. Záleží jen na tom, co si budete chtít vyzkoušet. Zipline mezi korunami stromů v deštném pralese bude obrovský zážitek, na který do konce života nezapomenete!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!