Zipline je nádherná i adrenalinová aktivita. Kde jsou nejlepší lokace v Evropě?

Aktivitu zvanou zipline zajisté znáte. Jedná se o dlouhý drát, který je natažený mezi dvěma body. Pomocí kladek a postroje se dostanete z jedné strany na druhou a při tom se proletíte mezi korunami stromů, nad řekou nebo jinou krajinou. Jestli chcete zažít něco netradičního a podívat se na místo své dovolené jinými očima, měli byste tuto činnost vyzkoušet. Kde jsou zipline nejlepší?

Zipline si můžete užít i v Čechách

Možná o tom vůbec netušíte, ale i v Čechách si můžete vyzkoušet tuto adrenalinovou aktivitu. Tu nejlepší u nás najdete v areálu Klíny v Krušných horách. Zipline je dlouhá více než 2 kilometry a letět můžete až rychlostí 75 kilometrů za hodinu. K začátku zipline se dostanete lanovkou (nebo se tam projít pěšky) a cestou dolů se můžete podívat na Šumné údolí.

Nejrychlejší jízdu můžete podstoupit v Anglii

Pořádný adrenalin zažijete v anglickém Walesu. V národním parku Snowdonia se můžete proletět až rychlostí 191 kilometru za hodinu. O takové rychlosti pravděpodobně nesní ani vaše auto. Ničeho se nemusíte obávat, protože vás zaměstnanci umístí do speciální dráhy, která se proletí společně s vámi. Nad anglickou krajinou navíc poletíte neuvěřitelných 8 kilometrů!

Zipline pro páry

Itálie je známá jako romantická země, do které míří každoročně miliony turistů. Blízko Neapole najdete netradiční způsob, jak si dokázat svou lásku k partnerovi. Můžete se společně proletět nad krajinou s dvojitou kladkou. Budete přitom po svém boku, takže se možná budete méně bát. Během jízdy navíc můžete fotit nebo se líbat, protože budete obličejem dolů.

Slovinsko je zemí plnou adrenalinu

Nezáleží na tom, jestli si chcete užít turistiku, canyoning nebo zipline. Slovinsko je rájem pro milovníky adrenalinu. Zajeďte do města Bovec nad údolím řeky Učja. Právě tam najdete druhou nejdelší zipline v Evropě, která v sobě spojuje 10 sjezdů o délce 250-400 metrů. Při letu uvidíte místní řeky, obrovské kameny i slovinskou část Alp.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!